Parashikimi i motit 6 Gusht

Parashikimi i motit 6 Gusht

08:00 06/08/2019

Sipas MeteoAlb, deri në pasdite do të mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët dhe temperaturave relativisht të larta në të gjithë territorin e Shqipërisë, por pasditja sjellë kalime vranësirash në ekstremin verior ndërsa pjesa tjetër e territorit mbetet me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të rriten në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 15°C deri në 36°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veri-perëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 2 ballë./tvklan.al

Të ngjashme
UKT