Parashikimi i motit 7 PrillParashikimi i motit 7 Prill

08:00 07/04/2021

Sipas MeteoAlb, kushtet e paqëndrueshme atmosferike mbeten prezente në Shqipëri, ku vranësirat e shumta do të sjellin reshje shiu në Ultësirën Perëndimore. Ndërsa në zonat malore parashikohet të ketë rishfaqje të reshjeve të dëborës.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C. Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë./tvklan.alTë ngjashme