Parashikimi i motit 8 Shtator 2021Parashikimi i motit 8 Shtator 2021

08:00 08/09/2021

Sipas MeteoAlb, orët e paradites mbeten në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas hershme deri në mesdite ku pritet zhvillim i vranësirave në ekstremin jug-juglindje duke sjellë reshje të pakta shiu. Parashikohet që pasditja të sjellë përmirësim gradual të motit duke bërë që i gjithë vendin të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të pakta.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 31°C.  Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h, nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor ndërsa në det krijohen dallgë 2  ballë./tvklan.al
Të ngjashme