Parashikimi i motit 9 Gusht

Parashikimi i motit 9 Gusht

08:00 09/08/2019

Sipas MeteoAlb, temperatura të larta dhe motit i kthjellët do të mbizotërojë ditën e premte deri në orët e vona të pasdites. Mbrëmja dhe nata sjellin kalime vranësirash në zonat malore.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në vlerat minimale dhe masimale duke u luhatur nga 17°C deri në 37°C.

Era do fryjë mesatare dhe herë pas-here e fortë në brigjet detare me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar  dallgëzim 3 ballë./tvklan.al

Të ngjashme
UKT