Partizani përgatitet për Kukësin dhe festën

Partizani përgatitet për Kukësin dhe festën

14:52 25/05/2019

Partizani do të festojë titullin kampion të dielën, por nuk synon ta bëjë me një humbje përballë Kukësit. Në takimin që do të luhet në orën 16:30 në stadiumin “Selman Stërmasi” do të jenë edhe lojtarët e grumbulluar në Kombëtare.

“Motivimi është vetvetiu, jemi para një ndeshje pa presionin e rezultatit, por ta shijojmë 90 minuta”, thotë trajneri i Partizanit, Skënder Gega.

Të kuqtë nuk janë mundur asnjëherë këtë sezon nga rivali për titullin. Gjatë kampionatit pati edhe shkëmbime batutash mes klubeve se sa do të zgjaste ecuria pozitive e Partizanit. Tani është koha që Gega t’u kthejë përgjigje shigjetimeve të Gjicit.

“Koha do ta tregojë se kush do të ketë gjunjët e fortë”, thotë ai.

Tv Klan

LAJMET
Të ngjashme
Delta

UKT