Partizani shkëputet në krye

Posta

Partizani shkëputet në krye

23:10 03/11/2019

Kukësi fiton me Flamurtarin

Partizani fiton ndeshjen e radhës dhe kryeson me 21 pikë, 3 më shumë se Tirana dhe Kukësi. Të kuqtë realizuan dy herë brenda 3 minutave ndaj Luftëtarit. Pjesa e parë foli për të dy skuadrat.

Gjirokastritët fituan një 11 metërsh, por Alban Hoxha është specializuar në pritjen e penalltive dhe nuk e lejoi që skuadra mike të kalonte në avantazh.

Zëvendësimet e bëra nga Lerda në pjesën e dytë sollën edhe suksesin për Partizanin. Cinari kaloi të kuqtë në avantazh në minutën e 54. 3 minuta më pas Asani dyfishoi me penallti.

Edhe Kukësi fitoi me Flamurtarin. Veriorët u treguan cinikë dukë shënuar vetëm një gol ndaj Vlonjatëve. Autor është Daku.

Tv Klan


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi