Partizani shkëputet në vendin e parë

Posta

Partizani shkëputet në vendin e parë

19:55 17/03/2019

Partizani nisi shkëputjen në vendin e parë të renditjes. Të kuqtë tashmë 9 pikë më shumë se vendi i dytë Kukësi që humbi me Skënderbeun, por kryeqytetasit fituan 3-0 në “Selman Stërmasi” ndaj Teutës duke bërë hapin e rëndësishëm drejt titullit.

Ishte Bruno Telushi që shënoi golin e parë që në minutën e 4. Në të 32′, Asani rrëmben një top në gjysmëfushën e vet dhe në zonën e Teutës fitoi një 11-metërsh pas një ndërhyrjeje të mbrojtësve durrsakë. Ardit Hila është autor i golit nga pika e penalltisë.

Fundi i takimit i ka parë mbrojtësit e Teutës të lodhur, por jo sulmuesit e Partizanit që në një kundërsulm të shpejtë shënuan golin e tretë me autor Cinarin.

Kastrioti mposhti Tiranën 1-0, duke treguar se nuk do të dorëzohet deri në fund në luftën për mbijetesë. Goli për krutanët erdhi si një penallti e ekzekutuar nga Marku. Një moment i kontestuar nga futbollistët bardheblu. Tirana nuk mundi ta gjente rrugën e barazimit e ndikuar kjo edhe nga terreni i vështirë i fushës në stadiumin e Fushë – Krujës.

Trajneri Ardian Mema bëri një ndërrim të detyruar, pasi sulmuesi Ngoo rrezikonte katronin e kuq. Ai u shfaq i tensionuar me lojtarët e skuadrës vendase. Fundi i takimit u shoqërua gjithashtu me një situatë të pakëndshme, teksa trajneri i Tiranës ka protestuar tek arbitrat për penalltinë e dhënë në favor të krutanëve, ndërsa jashtë fushe forcat e policisë kanë shmangur përplasje fizike mes lojtarëve të të dy ekipeve.

Kastrioti ngjitet në kuotën e 24 pikëve, 4 më pak se Luftëtari dhe 5 më pak se Tirana, skuadra me të cilat do të garojë për mbijetesën.

Në barazim pa gola përfundoi edhe sfida tjetër e ditës së sotme në Superiore, ajo mes Laçit dhe Flamurtarit. Starova debuton kështu me barazim, ndërsa asnjë prej skuadrave nuk bëri mjaftueshëm për të fituar këtë takim.

Tv Klan


OTP
Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
AZHBR
UKT
Grupi
UKT