Partizanit i duhen lojtarë të huaj


Partizanit i duhen lojtarë të huaj

17:03 16/05/2019

Edhe pse ka vite që është larguar nga futbolli i luajtur, Ledio Pano kur flet për Partizanin duket sikur është pjesë e ekipit. Ish-mesfushori beson se me përfaqësimin në Champions, të kuqtë do të kenë rezultate.

“Më rëndësinë që do ti japin epokës së re do ketë frytet e veta….”

E vështirë është më shumë ta mbrosh titullin se ta fitosh dhe për këtë duhen shumë ndryshime

“Trajneri e di më mirë, duhen 2 sulmues një organizator dhe dy mbrojtës”.

Për Ledio Panon përforcimet duhet të jenë të një niveli më të lartë se futbollistët aktualë pasi duhet të shërbejnë jo vetëm për përfaqësimin në kupat e europës.

“E vështirë që në Shqipëri të gjesh lojtarë të nivelit që i duhen”.

Duke qenë se ndeshjet për kualifikueset e Champions nisin në mesin e Korrikut, Pano mendonte klubi ka kohën e mjaftueshme për të qenë i matur në përzgjedhjen e lojtarëve që do të afrojë.

Tv Klan


Të ngjashme