Pavarësia e SHBA festohet edhe në Shqipëri


Pavarësia e SHBA festohet edhe në Shqipëri

22:53 01/07/2015 Pavaresia e SHBA

Ambasada Amerikane organizoi një ceremoni festive në ambientet e Pallatit të Brigadave për 239 - vjetorin e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në aktivitetin e organizuar nga diplomati amerikan, morën pjesë Presidenti i vendit Bujar Nishani, Kryeministri Edi Rama, kryetari i Kuvendit Ilir Meta, kreu i opozites Lulzim Basha, ministrat qeveritar si dhe mjaft personalitete të vendit.

LU

Gjatë fjalës së tij Ambasadori Donald Lu inkurajoi përpjekjet e vendit tonë për përmirësimin e jetës për personat me aftësi të kufizuar. Ai tha se SHBA dhe Shqipëria bashkëndajnë vizionin që të gjithë qytetarët të përmbushin potencialin e tyre të plotë.

Tv Klan
Grupi
LAJMET
Të ngjashme

Grupi