PD paralajmëron anulimin e stadiumit të ri

Posta

PD paralajmëron anulimin e stadiumit të ri

17:20 22/04/2016

Partia Demokratike paralajmëroi anulimin e projektit për stadiumin e ri “Qemal Stafa”, pas ardhjes në pushtet.

Demokratët e cilësojnë atë aferë korruptive dhe aspak një arenë sportive, pas së cilës thonë se, fshihen interesat klienteliste të Kryeministrit Edi Rama.

Partia Demokratike thotë se projekti është bërë në mungesë të plotë transparence e konsultimi publik, dhe se futbollin e ka si mbulesë për pazarin e madh me qendrën tregtare.

Tv Klan


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi