PD: Veliaj po lejon shtesat pa leje të deputetëve

PD: Veliaj po lejon shtesat pa leje të deputetëve

14:40 30/08/2019

“Në 4 vjet shtohet betoni, jo gjelbërimi”

Partia Demokratike e akuzon Kryebashkiakun Erion Veliaj se nuk ka mbajtur premtimin për shtimin e hapësirave të gjelbra. Sipas selisë blu, në 4 vite është shtuar vetëm betoni.

Nga foltorja e kësaj selia, Oriona Pampuri ka denocuar 2 raste, të 2 shtesave të pallateve që po ndërtohen në kryeqytet.

Këtë demokratët e cilësojnë si shërbim që Veliaj dhe Rama i bëjnë oligarkëve. Sipas Pampurin këto ndërtime po kryhen nga një deputet aktual i Partisë Socialiste dhe një ish-deputet i kësaj force.

Tv Klan

Të ngjashme

Grupi

Kallezo