Pendarovski mirëpret dakordësinë Kosovë-Serbi për marrëveshjen e propozuar nga BE-ja

Pendarovski mirëpret dakordësinë Kosovë-Serbi për marrëveshjen e propozuar nga BE-ja

15:05 19/03/2023

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, e ka uruar Kosovën dhe Serbinë për dakordësinë e arritur dje në Ohër për marrëveshjen për normalizim të marrëdhënieve.

E mirëpres marrëveshjen e arritur sonte në Ohër nga Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, në një takim në kuadër të dialogut Beograd-Prishtinë, nën patronazhin e BE-së”, deklaroi Pendarovksi.

Mbrëmë në Ohër u arrit një dakordim për marrëveshjen në fjalë, por nuk pati nënshkrime. /klankosovaTë ngjashme