Përfaqësuesi i ambasadës amerikane në negociataPërfaqësuesi i ambasadës amerikane në negociata

23:31 31/05/2020

PD propozon qeveri kujdestare para zgjedhjeve

Prej orës 19:00 kur dhe u mblodh Këshillit Politik për reformën zgjedhore, një përfaqësues i ambasadës amerikane u bë pjesë e diskutimeve dhe më pas u largua, duke lënë negociatorët në tryezën e bisedimeve.

Burime nga opozita bënë me dije se pretendimet e saj janë dorëzuar mbrëmjen e djeshme në tryezën e diskutimit.

Pjesë e propozimeve janë edhe qeveria kujdestare për zgjedhjet dhe roli i Gjykatës Kushtetuese.

Tv KlanTë ngjashme