Reparti i Kirurgjisë në Spitalin e Shkodrës është përfshirë nga flakët e zjarrit pasditen e kësaj të shtune.

Korrenspondentja e Klan News në Shkodër, Emi Kalaja, raporton se zjarri ka rënë në dhomën e një prej mjekëve.

Nga flakët nuk ka persona të lënduar. Pacientët u zhvendosën në ambiente të tjera.

Zjarri është fikur nga ana e zjarrfikësve, të cilët po pastrojnë ambientin nga tymi me anë të ventilatorëve.

Shkaqet e rënies së zjarrit nuk dihen.


INFORMACIONI PARAPRAK I POLICISË SË SHKODRËS:

Rreth orës 18:30, në Spitalin Rajonal Shkodër në katin e dytë, në repartin e kirurgjisë, ka rëne zjarr në një nga dhomat, dyshohet si pasojë e një shkëndije elektrike.

Zjarrfikësit kanë bërë të mundur shuarjen e plotë të zjarrit. Nga zjarri janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e plotë të shkakut të rënies së zjarrit dhe për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.


/tvklan.al