Përplasje në Kavajë mes mbështetësve të opozitës dhe policisë (Video)

Përplasje në Kavajë mes mbështetësve të opozitës dhe policisë (Video)

20:14 19/06/2019

Mbështetës të opozitës janë mbledhur përpara KZAZ nr.42 në Kavajë duke kërkuar nxjerrjen e materialeve zgjedhore.

Protestuesit janë përplasur me forcat policore, pasi tentuan të hyjnë në ambientet e brendshme të KZAZ. Uniformat blu kanë hedhur gaz lotësjellës për të shpërndarë turmën.

Partia Demokratike ka shpërndarë një video ku thotë se policia ka dhunuar qytetarët që ishin mbledhur përpara KZAZ.

/tvklan.al

 
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


Grupi