Peruja kualifikohet pas 35 vitesh mungese në Botëror

Peruja kualifikohet pas 35 vitesh mungese në Botëror

09:58 16/11/2017

Peruja është ekipi i fundit që shkon në finalet e Botërorit. Skuadra amerikanojugore fitoi ndeshjen e dytë “Play off” me Zelandën e Re. Takimi i parë u mbyll pa gola.

Peruja dhe 31 përfaqësueset e tjera finaliste duhet të presin shortin e  Dhjetorit që do të hidhet në Moskë për të caktuar grupet.

 Peruaj u kualifikuar në Botëror, pas 35 vitesh mungese. 

Tv Klan

 

Delta
LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT
UKT
Doktori