Plagosja në Lezhë, arrestohet 22- vjeçari

Plagosja në Lezhë, arrestohet 22- vjeçari

20:13 11/09/2019

Policia e Lezhës, ka identifikuar autorin e mbrëmjes së djeshme (10 Shator) ku mbeti i plagosur me armë pas një konflikti të çastit një 37- vjeçar.

Dhjetëra forca policie të Komisariatit të Policisë dhe të DVP-së Lezhë, kanë ushtruar kontrolle në disa banesa në fshatin Troshan si dhe kanë krehur e mbajtur të rrethuar zonën e pyllëzuar të fshatit Troshan, zonë në të cilën autori mundi të fshihej pas ngjarjes.

Si pasojë e presionit të kontrolleve dhe rrethimit të zonës së pyllëzuar si dhe falë edhe negociatave që Policia e Lezhës bëri me të afërmit e autorit të dyshuar që ai ti dorëzohej organeve të Drejtësisë, para pak minutash u bë e mundur që në fshatin Troshan, autori i dyshuar i ngjarjes, shtetasi S.D. vjeç 22,  ti dorëzohej shërbimeve të policisë.

I riu , dyshohet se mbrëmë në qytet Lezhë, ka plagosur në këmbë me armë zjarri shtetasin A.K. vjeç 37, banues në Lezhë.

Materialet procedurale në ngarkim të tij iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Lezhë për veprime mëtejshme.Grupi
LAJMET
Të ngjashme

Grupi