Po transportonte 12 emigrantë, kapet 33-vjeçari në Elbasan

Po transportonte 12 emigrantë, kapet 33-vjeçari në Elbasan

12:54 01/11/2020

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 33-vjeçar, pasi u kap në flagrancë duke transportuar 12 shtetas të huaj nga vendet e treta.

Në një njoftim për mediat, Policia bën me dije se “pas informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas po transportonte nga Korça disa shtetas nga vendet e treta, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit 100€ për person, kapën dhe arrestuan shtetasin E.Ç., 33  vjeç, banues në Vlorë”. 

Arrestim i tij u bë pasi në aksin rrugor Librazhd-Elbasan u kap nga shërbimet e Policisë duke transportuar me mjetin e tij 12  shtetas të huaj.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën  penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”./tvklan.al

Të ngjashme