Policia franceze arreston 16 persona të dyshuar për grabitjen e Kim KardashianPolicia franceze arreston 16 persona të dyshuar për grabitjen e Kim Kardashian

08:52 09/01/2017

Policia franceze ka arrestuar 16 persona të dyshuar për grabitjen që iu bë Kim Kardashian në Paris, pasi në bizhuteritë e vjedhura u gjetën gjurmë ADN-je.

36-vjeçares i grabitën bizhuteri me vlerë rreth 9 milionë euro nga 5 burra të maskuar të cilët e lidhën dhe i vunë armën në kokë në apartamentin e saj në datën 3 tetor në orën 3 të mëngjesit.

Sipas RTL, atentatorët, të maskuar si oficerë policie, kishin ikur nga skena e ngjarjes më këmbë dhe me biçikleta./tvklan.al
Të ngjashme