Policia Rrugore e Tiranës pezullon 83 patenta, 13 shoferë të arrestuar e proceduar


Policia Rrugore e Tiranës pezullon 83 patenta, 13 shoferë të arrestuar e proceduar

16:10 24/01/2023

Policia Rrugore e Tiranës vijon kontrollet e shtuara në të gjitha akset rrugore, për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të rregullave të qarkullimit që janë rrezik potencial për përfshirje në ngjarje rrugore si dhe për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, në kryeqytet.     

13 persona janë arrestuar dhe proceduar për drejtim automjeti në gjendje të dehur ose pa leje drejtimi.

83 leje drejtimi janë pezulluar për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit, për shpejtësi tej normave të lejuara dhe për shkelje të tjera të Kodit Rrugor.  /tvklan.al

Të ngjashme