Sinjali


LAJMET

EMISIONET NË TV KLAN

SERIALET NE TV KLAN

SERIALET NE TV KLAN

Osmani

Seriali turk më i kushtueshëm i të gjitha kohërave me veshje dhe skenografi mbreslënëse. Me aktorin më të famshëm dhe më të paguar Burak Ozcivit. Shifra rekord shikueshmërie në çdo episod të tij si seriali më i ndjekur në Turqi. Si do të rrjedhë historia e djalit të Ertugrulit, Osmani, ai që themeloi perandorinë më të madhe të kohës?

  • E hënë - e mërkurë 21:00

Sekrete Familjare

Nje vrasje bashkon bashke nje avokate dhe nje prokuror, te perfshire ne krim, njerezit e tyre me te dashur. Te dy jane te suksesshem ne profesion, por ne ane te kunderta ne sallen e gjyqit. Per Xhejlin cdo mjet ose metode eshte e lejuar per te arritur drejtesine. Per Ilgaz, ligji dhe drejtesia jane e njejta gje. Turpi i nje prej familjareve te tu, behet hija jote per gjithe jeten. Nje serial dramatik ne vend te pare ne cdo episod te tij, duke i shpallur si seriali me i ndjekur i vitit, me shifra rekord audience. Nga kompania nr.1 ne Turqi, Ayapim me aktoret e famshem Kaan Urgancioglu dhe Pinar Deniz, te vleresuar si aktoret me te mire ne nje serial dramatik.

  • E premte 21:00 & E diel 20:05

Për familjen time

Kadir, 2 motrat dhe vellai i tij, mbesin jetime brenda nje dite, nga humbja e prinderve te tyre. Lufta per te mbijetuar dhe kush qendron pas tragjedise se tyre... Nje drame njerezore e fuqishme, qe te le pa fryme... Nje histori frymezuese mbijetese dhe nje nga skenaret me jetesore, i vleresuar si nga kritika dhe teper i preferuar nga publiku boteror. Seriali fenomen në televizion dhe mediat sociale!

  • E hënë – e shtunë 16:05

Vajza në dritare

Nje fenomen TV per dramen qe rrefen dhe si seriali me i mire i vitit me interpretimin e jashtezakonshem te Burcu Biricik (Dila tek “Kuzgun”). Nalan eshte nje vajze e re, e bukur dhe e pafajshme, e cila nuk ka dale kurre nga shtepia vetem. Nena e saj Feride, eshte shume konservatore dhe nje nene “e fiksuar” pas pastertise dhe moralit. Sedat, nje djalosh shume i pashem dhe nje donzhuan i llastuar mes luksit, eshte trashegimtari i hotelit te familjes “Korollu”. A do te jene ata cifti perfekt? Cilat jane te fshehtat dhe sekretet e te kaluares qe te dy i fshehin njeri-tjetrit? A mund ta “demtoje” nje nene vajzen e saj duke e dashur dhe mbrojtur deri ne ekstrem?

  • E hënë - e shtunë 18:20

Barbarossa

Barbarossa: (Shpata e Mesdheut: Hajredin Pasha). Drama historike bazuar ne jeten e Hajredin Pashes ose Barbaroses dhe 3 vellezerve te tij, djemte e shqiptarit Jakup Aga. Aventurat dhe betejat mes baticave dhe sekreteve te deteve te 4 vellezerve Ishak, Oruc, Hizir dhe Iljaz. Bemat e Barbaroses, mbreti i detit mesdhe dhe admirali me i famshem i kohes. Nje super prodhim, me nje kast aktoresh te shkelqyer kryesuar nga Engin Altan Düzyatan.

  • E hënë - e premte 20:00

Karteli

Dy vellezer qe krijuan perandorine me te madhe te krimit te organizuar. Karteli rikthehet qe nga origjina e tyre. Ne Cali gjate viteve ’60 - ’70, familja, romancat dhe ambicja e dy vellezerve per te mbreteruar industrine e droges ne Kolumbi. Vellezerit Villegas, te njohur ndryshe si “Los Caballeros de Cali”, kriminelet me te kerkuar ne te gjithe boten... Seriali me i klikuar ne Netflix se fundmi, prodhim i vitit 2021 qe rrefen historine e vertete se si ata u bene nga femije te varfer ne boset e droges. Bazuar ne librin "El cartel de los sapos" te Andrés López.

  • E hënë - e enjte 23:35

Pendimi

Jeta e Zejnep shkaterrohet kur vajza e saj Elif rrembehet... Se bashku me dedektivin Sinan ajo nis nje kalvar te gjate perpjekjesh per gjetjen e vajzes se humbur. Teksa martesa e saj u shkaterrua, per 5 vite me rradhe, lotet e nje nene dhe shpresa per te gjetur vajzen e saj, nuk shterruan kurre... Drama e nje nene teksa humbet gjithcka ne jete... Te gjithe duhet te shlyejme gabimet e te shkuares dhe te pendohemi per gjerat qe nuk i kemi bere mire... Me aktoren Nurgul Yesilcay (“Gylperi”, “Kosem”, “Fate te kryqezuara”) dhe Mert Firat (“Vrasje te vogla” dhe “Hakmarrja”).

  • E hënë – e shtunë 16:05

Premtimi

Rejhan dhe Emir nuk mund te ishin me te ndryshem, por jeta e tyre nderthuret nga nje premtim, qe i bashkon ata ne menyren me te papritur...Nje bisnesmen i suksesshem, ne prag te vdekjes, detyron djalin e tij trashegimtar, te martohet me nje vajze engjellore nga fshati, Rejhan. Emir eshte beqari “rebel” i familjes, i betuar qe nuk do te martohet kurre. Tortura e Rejhan nis sa ve kemben ne ate shtepi nga vjehrra dhe bashkeshorti i saj. Cfare do te ndodhe me kete martese te diktuar? A do te arrije Rejhan te jete jete e lumtur dhe te “zbuse” zemren e Emirit me miresine e saj?

  • E hënë - e premte 13:20

Amaneti

Seher duhet te coje deri ne fund amanetin e motres se saj dhe te kujdeset per nipin, Jusufin e vogel. Te dy bashke e gjene veten te zene “peng” brenda viles luksoze ku mungon dashuria dhe lumturia. I zoti i shtepise, Jamani, nje biznesmen i fuqishem, por shume i eger dhe i ftohte. Nje dashuri e pamohueshme nis te rritet ne zemren e dikujt...

  • E hënë - e shtunë ora 14:30Klan News

PolitikëMË shumë

KËMBIMI VALUTOR
Valuta Blihet Shitet

EUR

114.3

115

USD

107.7

108.7

GBP

129.5

130.7

CHF

115.4

117.2

Horoskopi 27 Mars 2023
Dashi

Prania e Venusit në shenjën tuaj mund t'ju bëjë më tërheqës në sytë e të tjerëve, por kujdes që të mos përfshiheni në situata dashurie shumë të vështira. Kreativiteti dhe intuita juaj mund t'ju bëjnë të bëni zgjedhje të rëndësishme në punë, por sigurohuni që të keni një bazë ku mund të mbështeteni. Vëmendja juaj për financat mund t'ju çojë në investime mjaft të mira, por mos e lini veten të tërhiqeni nga ajo që ju thonë të tjerët, por ndiqni objektivin tuaj.

Demi

Hëna në shenjën tuaj mund të sjellë paksa tension në marrëdhëniet e dashurisë, por përpiquni të qëndroni të qetë dhe t'i komunikoni qartë ndjenjat tuaja. Vëmendja juaj ndaj detajeve mund t'ju shtyjë të bëni punë me cilësi të lartë, por mos harroni të bëni pushime për të shmangur stresin. Mund të merrni shumë para njëkohësisht, por bëni kujdes që të mos i shpërdoroni menjëherë.

Binjaket

Prania e Marsit në shenjën tuaj mund të sjellë pak pasion në marrëdhëniet e dashurisë, por përpiquni të mos jeni shumë impulsivë dhe të mendoni për pasojat e veprimeve tuaja. Fleksibiliteti dhe aftësia juaj për t'u përshtatur mund t'ju çojë në mundësi të reja pune, por kini kujdes që të mos i shpërdoroni energjitë tuaja. Mund të merrni një rritje rroge ose promovim në punë, por sigurohuni që t'i menaxhoni paratë me kujdes, në mënyrë që të mos ndeshni telashe në të ardhmen.

Gaforrja

Hëna në shenjën tuaj mund të sjellë pak ndjeshmëri dhe romancë në marrëdhëniet e dashurisë, por kini kujdes që të mos bëheni shumë të frikësuar apo xhelozë. Intuita dhe aftësia juaj për të lexuar situata mund t'ju shtyjë të bëni zgjedhje të rëndësishme në punë, por mos harroni të dëgjoni edhe mendimet e të tjerëve. Mund të merrni një dhuratë ose bonus në punë, por shmangni shpenzimet e tepërta për të shmangur problemet financiare në të ardhmen.

Luani

Hëna në Dem mund të sjellë disa tensione në marrëdhënie, por falë Venusit në shenjën e Dashit, do të arrini të ruani një ekuilibër mes pasionit dhe racionalitetit. Lëreni zemrën tuaj t'ju udhëheqë, por përpiquni të mbani gjithmonë në mendje respektin për veten dhe për të tjerët. Përdoreni këtë energji pozitive për të kërkuar mundësi të reja pune dhe për të ecur përpara në karrierën tuaj. Marsi te Binjakët mund t'ju bëjë të ndiheni impulsivë dhe të shpenzoni tepër. Mundohuni të mbani nën kontroll shpenzimet tuaja dhe të mos bëni blerje impulse. Në të njëjtën kohë, shmangni nënvlerësimin e mundësive financiare që do t'ju vijnë.

Virgjeresha

Hëna në Dem mund të sjellë disa tensione në marrëdhënien tuaj, por falë Venusit në shenjën e Dashit, do të arrini të ruani një ekuilibër mes pasionit dhe racionalitetit. Lëreni zemrën tuaj t'ju udhëheqë, por përpiquni të mbani gjithmonë respektin për veten dhe për të tjerët. Me Merkurin në Peshq, mund ta keni të vështirë të përqendroheni në punë dhe të ruani produktivitetin tuaj. Mundohuni të gjeni stimuj të rinj dhe të mos shpërqendroheni nga shpërqendrimet e shumta që mund të lindin. Saturni në shenjën e Ujorit ju fton t'i kushtoni vëmendje financave tuaja. Mundohuni të tregoheni të matur në zgjedhjet e investimit dhe të shmangni shpenzimet e panevojshme. Nëse është e nevojshme, përpiquni të kurseni para dhe të planifikoni me kujdes të ardhmen tuaj financiare.

Peshorja

Hëna në Dem mund të sjellë disa tensione në marrëdhënie, por falë Venusit në shenjën e Dashit, do të arrini të ruani një ekuilibër mes pasionit dhe racionalitetit. Mundohuni të dëgjoni nevojat e partnerit tuaj dhe të gjeni një kompromis. Falë Jupiterit në shenjën e Peshqve, mund të bëni eksperimente me mënyra të reja pune dhe në kërkim të mundësive të reja për karrierë. Ju mbështeteni në krijimtarinë dhe intuitën tuaj për të bërë zgjedhje të mençura dhe të suksesshme. Plutoni në Shigjetar ju fton t'i kushtoni vëmendje shpenzimeve dhe të menaxhoni me kujdes financat tuaja. Mundohuni të shmangni investimet e rrezikshme dhe planifikoni me kujdes të ardhmen tuaj financiare.

Akrepi

Emocionet tuaja do të jenë shumë intensive sot, falë Hënës që kalon në shenjën e Demit. Do të jeni në gjendje të komunikoni qartë dhe drejtpërdrejt ndjenjat tuaja, gjë që do t'ju ndihmojë të zgjidhni çdo problem në marrëdhënie. Dëgjoni atë që partneri juaj ka për të thënë, duke e vënë veten në vendin e tij. Me Mërkurin që kalon tranzicion tek Peshqit, mund të jeni të prirur të kaloni më shumë kohë në jetën tuaj private sesa në karrierën tuaj profesionale. Megjithatë, mos harroni se reputacioni juaj në punë ka rëndësi. Mundohuni të qëndroni të fokusuar në përgjegjësitë tuaja të punës dhe të mos shpërqendroheni nga çështjet personale. Me Venusin në Dash, mund të jeni të prirur të shpenzoni më shumë para se zakonisht për blerje impulse. Mundohuni t'i rezistoni tundimit dhe mbani buxhetin tuaj në duar të sigurta. Gjithashtu, shmangni marrjen e rreziqeve financiare dhe investimin në projekte të pasigurta.

Shigjetari

Me Hënën në Dem, do të keni një stabilitet më të madh emocional në jetën tuaj të dashurisë. Mund të gjeni ngushëllim në shoqërinë e partnerit tuaj, duke shijuar momente romantike dhe plot kënaqësi. Megjithatë, përpiquni të mos neglizhoni nevojat e partnerit tuaj dhe të tregoni dashurinë tuaj në mënyrat që ai preferon. Përpiquni të mos bëheni shumë impulsivë dhe mendoni me kujdes për vendimet tuaja. Mos hezitoni të kërkoni ndihmë nga kolegët tuaj nëse është e nevojshme. Me Plutonin në shenjën e Shigjetarit, mund të jeni të prirur për të bërë zgjedhje të rrezikshme financiare. Peshoni mirë të mirat dhe të këqijat përpara se të investoni ose të bëni blerje të mëdha.

Bricjapi

Nëse jeni në një lidhje, do të jeni shumë mbrojtës ndaj partnerit. Do të përpiqeni të bëni gjithçka për ta bërë atë të lumtur dhe të kënaqur. Nëse jeni beqarë, mund të takoni dikë që ju intereson shumë në një vend të papritur. Në punë do jeni shumë të zënë, por edhe kjo do t'ju japë shumë kënaqësi. Do të vlerësoheni nga eprorët për punën tuaj të zellshme dhe të përpiktë. Mundohuni të kurseni më shumë, mund t'ju vijë një shpenzim i papritur.

Ujori

Mund të keni konflikte me partnerin, por nëse dini të komunikoni mirë do të arrini t'i kapërceni. Nëse jeni beqarë, mund të takoni dikë që ju pëlqen shumë, por do t'ju duhet të bëni disa përpjekje për ta fituar atë. Në punë mund të keni probleme, por mos u dekurajoni. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe t'i trajtoni problemet një nga një. Mundohuni të shmangni shpenzimet e panevojshme, tregohuni të kujdesshëm me financat.

Peshqit

Do të jeni shumë romantikë dhe të ndjeshëm ndaj partnerit. Nëse jeni beqarë, mund të takoni dikë që ju intereson shumë në një vend të qetë dhe të qetë. Në punë do jeni shumë kreativë dhe shpikës. Do të jeni në gjendje t'i zgjidhni problemet me lehtësi dhe të jeni të suksesshëm në projektet tuaja. Mund të keni disa fitime të papritura, por përpiquni të mos e teproni. Kini kujdes të mos shpenzoni tepër./tvklan.al

Kallezo

Grupi

AktualitetMË shumë

Showbiz

KulturëMË shumë

KurioziteteMË shumë

LifestyleMË shumë