Sinjali


LAJMET

EMISIONET NË TV KLAN

SERIALET NE TV KLAN

SERIALET NE TV KLAN

Osmani

Seriali turk më i kushtueshëm i të gjitha kohërave me veshje dhe skenografi mbreslënëse. Me aktorin më të famshëm dhe më të paguar Burak Ozcivit. Shifra rekord shikueshmërie në çdo episod të tij si seriali më i ndjekur në Turqi. Si do të rrjedhë historia e djalit të Ertugrulit, Osmani, ai që themeloi perandorinë më të madhe të kohës?

  • E hënë - e mërkurë 21:00

Sekrete Familjare

Nje vrasje bashkon bashke nje avokate dhe nje prokuror, te perfshire ne krim, njerezit e tyre me te dashur. Te dy jane te suksesshem ne profesion, por ne ane te kunderta ne sallen e gjyqit. Per Xhejlin cdo mjet ose metode eshte e lejuar per te arritur drejtesine. Per Ilgaz, ligji dhe drejtesia jane e njejta gje. Turpi i nje prej familjareve te tu, behet hija jote per gjithe jeten. Nje serial dramatik ne vend te pare ne cdo episod te tij, duke i shpallur si seriali me i ndjekur i vitit, me shifra rekord audience. Nga kompania nr.1 ne Turqi, Ayapim me aktoret e famshem Kaan Urgancioglu dhe Pinar Deniz, te vleresuar si aktoret me te mire ne nje serial dramatik.

  • E premte 21:00, e shtunë & e diel 20:05

Çapkëni i pasur

Ferit, beqari i pashem i familjes Korhan eshte me capkeni dhe me i papergjegjshmi nga te gjithe. Halis Korhan, vendos qe nipi i tij Ferit duhet te martohet...Nje dashuri me shikim te pare ndryshon jeten e te gjitheve! Dikush ben plane per tu hakmarre dhe per te fituar jeten qe ju vodh! Dikush tjeter behet pjese e nje super vile e mbushur me tradheti, genjeshtra dhe sekrete. A ka dashuri me te madhe dhe me te bukur dhe me te veshtire se ajo mes Feritit dhe Sejran? Bazuar ne nje ngjarje te vertete!

  • E hënë - e shtunë 18:20

Për familjen time

Kadir, 2 motrat dhe vellai i tij, mbesin jetime brenda nje dite, nga humbja e prinderve te tyre. Lufta per te mbijetuar dhe kush qendron pas tragjedise se tyre... Nje drame njerezore e fuqishme, qe te le pa fryme... Nje histori frymezuese mbijetese dhe nje nga skenaret me jetesore, i vleresuar si nga kritika dhe teper i preferuar nga publiku boteror. Seriali fenomen në televizion dhe mediat sociale!

  • E hënë – e shtunë 16:05

Barbarossa

Barbarossa: (Shpata e Mesdheut: Hajredin Pasha). Drama historike bazuar ne jeten e Hajredin Pashes ose Barbaroses dhe 3 vellezerve te tij, djemte e shqiptarit Jakup Aga. Aventurat dhe betejat mes baticave dhe sekreteve te deteve te 4 vellezerve Ishak, Oruc, Hizir dhe Iljaz. Bemat e Barbaroses, mbreti i detit mesdhe dhe admirali me i famshem i kohes. Nje super prodhim, me nje kast aktoresh te shkelqyer kryesuar nga Engin Altan Düzyatan.

  • E hënë - e premte 20:00

13-ta

“13-ta”, një agjent sekret që arratiset nga burgu në kërkim të identitetit, të vërtetës dhe të shkuarës së tij. Dikush kërkon ta infiltroje brenda “Shtëpisë së bardhë”. Bëhu pjesë e komplotit më të rrezikshem... Fitues i disa çmimeve për regjinë më të mirë, aktori më i mirë dhe fotografia më e mirë.

  • E hënë - e enjte 23:35

Premtimi

Rejhan dhe Emir nuk mund te ishin me te ndryshem, por jeta e tyre nderthuret nga nje premtim, qe i bashkon ata ne menyren me te papritur...Nje bisnesmen i suksesshem, ne prag te vdekjes, detyron djalin e tij trashegimtar, te martohet me nje vajze engjellore nga fshati, Rejhan. Emir eshte beqari “rebel” i familjes, i betuar qe nuk do te martohet kurre. Tortura e Rejhan nis sa ve kemben ne ate shtepi nga vjehrra dhe bashkeshorti i saj. Cfare do te ndodhe me kete martese te diktuar? A do te arrije Rejhan te jete jete e lumtur dhe te “zbuse” zemren e Emirit me miresine e saj?

  • E hënë - e premte 13:20

Amaneti

Seher duhet te coje deri ne fund amanetin e motres se saj dhe te kujdeset per nipin, Jusufin e vogel. Te dy bashke e gjene veten te zene “peng” brenda viles luksoze ku mungon dashuria dhe lumturia. I zoti i shtepise, Jamani, nje biznesmen i fuqishem, por shume i eger dhe i ftohte. Nje dashuri e pamohueshme nis te rritet ne zemren e dikujt...

  • E hënë - e shtunë 14:30Klan News

PolitikëMË shumë

KËMBIMI VALUTOR
Valuta Blihet Shitet

EUR

106

106.8

USD

99.5

100.5

GBP

121.3

122.5

CHF

109.3

110.3

Horoskopi 22 Shtator 2023
Dashi

Mund të mbështeteni në mbrojtjen e Jupiterit në shenjën tuaj, e cila do t'ju garantojë fatin dhe suksesin e nismave tuaja. Disa pengesa tek të lindurit në prill, të cilët do të duhet të përballen me situata konflikti apo konkurrence. Megjithatë, kini kujdes nga kundërshtimi i Hënës në Shigjetar dhe Uran, ai mund t'ju çojë në situata të papritura ose stresuese, veçanërisht në marrëdhëniet me të tjerët. Mundohuni të mos jeni shumë impulsivë ose rebelë dhe përshtatuni me ndryshimet.

Demi

Do të mund të shijoni praninë e Venusit në shenjën tuaj miqësore të Gaforres, e cila ju shtyn pozitivisht drejt të tjerëve, duke ju dhënë mundësinë të tregoni sjellje të dashur në familjen tuaj dhe me miqtë tuaj të zakonshëm. Ju mund të dëshironi të jetoni përvoja romantike, të përqafoni dhe ta lini veten të përkëdheleni. Kjo është një ditë e mirë për të kultivuar bukurinë, mirëqenien dhe kënaqësinë tuaj.

Binjaket

Do të duhet të përballeni me Merkurin e kundërt, i cili mund të kufizojë pak qartësinë tuaj dhe të rrisë nervozizmin në komunikim. Planeti në mënyrë specifike mund të vendoset nesër në një konfigurim të vështirë që mund t'ju pengojë të shpreheni sa më mirë ose të kuptoni të tjerët. Përpiquni të mos jeni shumë debatues apo gjaknxehtë dhe të dëgjoni edhe të tjerët. Ju mund të dëshironi të ndërveproni me njerëzit përreth jush, të mësoni gjëra të reja dhe të argëtoheni.

Gaforrja

Sot do të mund të përfitoni nga harmonia mes Hënës në Akrep (në fushën tuaj të pestë), Venusit në shenjën tuaj, Mërkurit në Luan dhe Saturnit në Ujor, gjë që do t'ju japë kënaqësi të madhe në dashuri dhe me miqtë. Vetëm disa planetë te Dashi mund të krijojnë disa shqetësime familjare ose ekonomike. Mundohuni të mos jeni shumë të shqetësuar apo pesimistë dhe besoni instinkteve tuaja.

Luani

Do t'ju duhet ta përballoni ditën me variablin e qetë klasik. Do të arrini të korrni frytet e angazhimit dhe iniciativave tuaja. Megjithatë, kini kujdes nga sheshin mes Hënës në Shigjetar dhe Mërkurit në Luan, gjë që mund t'ju bëjë më sipërfaqësorë ose të kotë. Mundohuni të mos jeni shumë egoist apo arrogantë dhe të jeni bujarë me të tjerët.

Virgjeresha

Mund të mbështeteni në sekstilin midis Hënës në Shigjetar dhe shenjës suaj, e cila do t'ju japë një aftësi të madhe për të zgjidhur enigmat e ndërlikuara dhe për të bërë raporte të përsosura. Ju do të jeni në gjendje të ndani njohuritë tuaja me të tjerët dhe të demonstroni inteligjencën tuaj.  Ju mund të ndiheni sikur të ëndërroni, t'i ikni realitetit ose të idealizoni njerëzit. Mundohuni të mos jeni shumë naivë apo imagjinarë dhe mbani këmbët në tokë.

Peshorja

Mund të jeni me partnerin ose me një person të veçantë, të ndani ndjenjat tuaja dhe të shijoni shoqërinë. Kjo është një ditë e mirë për të zgjidhur çdo konflikt apo keqkuptim, qoftë në dashuri apo miqësi. Megjithatë, bëni kujdes me Uranin në shenjën e Dashit, i cili mund t'ju çojë në momente tensioni apo pavendosmërie. Përpiquni të mos jeni shumë të varur ose akomodues dhe të pohoni personalitetin tuaj.

Akrepi

Nëse jeni në një lidhje dita do jetë e zakonshme. Nuk do ketë as debate të zjarrta, por edhe as pasion të madh. Nëse jeni ende vetëm, duhet ta kërkoni në çdo ambient ku do shikoni personin e duhur. Disa do jenë me goxha fat. Në planin financiar duhet shumë punë dhe mund për ta stabilizuar situatën.

Shigjetari

Komunikimi në çift do jetë më i mirë gjatë kësaj dite. Do i shprehni më lehtë ato që mendoni për lidhjen tuaj dhe do pranoni të bashkëpunoni me partnerin/en. Beqarët me shumë gjasë do kenë dashuri me shikim të parë. Në planin financiar nuk duhet në asnjë mënyrë të filloni operacione të rrezikshme.

Bricjapi

Ju mund të qëndroni në shtëpinë tuaj, në familjen tuaj ose në mjedisin tuaj të njohur, të përkëdhelni veten dhe të relaksoheni. Kjo është një ditë e mirë për t'u kujdesur për shëndetin, higjenën dhe rregullin tuaj. Megjithatë, bëni kujdes me Venusin në shenjën e Gaforres, e cila mund t'ju bëjë më ambicioz ose më të vendosur. Ju mund të dëshironi të arrini sukses, të demonstroni aftësitë tuaja dhe të sfidoni rivalët tuaj. Mundohuni të mos jeni shumë të rreptë apo autoritar dhe të jeni bashkëpunues me të tjerët.

Ujori

Mund të ndërveproni me njerëzit përreth jush, të mësoni gjëra të reja dhe të argëtoheni. Kjo është një ditë e mirë për të zhvilluar biseda interesante, për të lexuar ose shkruar diçka ose për të shkuar në një udhëtim të shkurtër. Megjithatë, kini kujdes në fund të ditës me Uranin, i cili mund t'ju bëjë më të shqetësuar ose të çuditshëm. Ju mund të keni dëshirë të bëni atë që dëshironi, pa u shqetësuar për pasojat apo pritshmëritë e njerëzve të tjerë. Mundohuni të mos jeni shumë të pamatur ose të papërgjegjshëm dhe merrni parasysh realitetin.

Peshqit

Ju mund të qëndroni në shtëpinë tuaj, në familjen tuaj ose në mjedisin tuaj të njohur, të përkëdhelni veten dhe të relaksoheni. Kjo është një ditë e mirë për t'u kujdesur për shëndetin, higjenën dhe rregullin tuaj. Megjithatë, kini kujdes nga kundërshtimi midis Hënës në Shigjetar dhe Jupiterit në shenjën tuaj të kundërt, gjë që mund t'ju bëjë më të hutuar ose mashtruar. Ju mund të ndiheni sikur të ëndërroni, t'i ikni realitetit ose të idealizoni njerëzit. Mundohuni të mos jeni shumë naivë apo imagjinarë dhe mbani këmbët në tokë.

Kallezo

Grupi

AktualitetMË shumë

Showbiz

KulturëMË shumë

KurioziteteMË shumë

LifestyleMË shumë