Sinjali


LAJMET

EMISIONET NË TV KLAN

SERIALET NE TV KLAN

SERIALET NE TV KLAN

Osmani

Seriali turk më i kushtueshëm i të gjitha kohërave me veshje dhe skenografi mbreslënëse. Me aktorin më të famshëm dhe më të paguar Burak Ozcivit. Shifra rekord shikueshmërie në çdo episod të tij si seriali më i ndjekur në Turqi. Si do të rrjedhë historia e djalit të Ertugrulit, Osmani, ai që themeloi perandorinë më të madhe të kohës?

  • E hënë - e mërkurë 21:00

Sekrete Familjare

Nje vrasje bashkon bashke nje avokate dhe nje prokuror, te perfshire ne krim, njerezit e tyre me te dashur. Te dy jane te suksesshem ne profesion, por ne ane te kunderta ne sallen e gjyqit. Per Xhejlin cdo mjet ose metode eshte e lejuar per te arritur drejtesine. Per Ilgaz, ligji dhe drejtesia jane e njejta gje. Turpi i nje prej familjareve te tu, behet hija jote per gjithe jeten. Nje serial dramatik ne vend te pare ne cdo episod te tij, duke i shpallur si seriali me i ndjekur i vitit, me shifra rekord audience. Nga kompania nr.1 ne Turqi, Ayapim me aktoret e famshem Kaan Urgancioglu dhe Pinar Deniz, te vleresuar si aktoret me te mire ne nje serial dramatik.

  • E premte 21:00 & E diel 20:05

Për familjen time

Kadir, 2 motrat dhe vellai i tij, mbesin jetime brenda nje dite, nga humbja e prinderve te tyre. Lufta per te mbijetuar dhe kush qendron pas tragjedise se tyre... Nje drame njerezore e fuqishme, qe te le pa fryme... Nje histori frymezuese mbijetese dhe nje nga skenaret me jetesore, i vleresuar si nga kritika dhe teper i preferuar nga publiku boteror. Seriali fenomen në televizion dhe mediat sociale!

  • E hënë – e shtunë 16:05

Vajza në dritare

Nje fenomen TV per dramen qe rrefen dhe si seriali me i mire i vitit me interpretimin e jashtezakonshem te Burcu Biricik (Dila tek “Kuzgun”). Nalan eshte nje vajze e re, e bukur dhe e pafajshme, e cila nuk ka dale kurre nga shtepia vetem. Nena e saj Feride, eshte shume konservatore dhe nje nene “e fiksuar” pas pastertise dhe moralit. Sedat, nje djalosh shume i pashem dhe nje donzhuan i llastuar mes luksit, eshte trashegimtari i hotelit te familjes “Korollu”. A do te jene ata cifti perfekt? Cilat jane te fshehtat dhe sekretet e te kaluares qe te dy i fshehin njeri-tjetrit? A mund ta “demtoje” nje nene vajzen e saj duke e dashur dhe mbrojtur deri ne ekstrem?

  • E hënë - e shtunë 18:20

Barbarossa

Barbarossa: (Shpata e Mesdheut: Hajredin Pasha). Drama historike bazuar ne jeten e Hajredin Pashes ose Barbaroses dhe 3 vellezerve te tij, djemte e shqiptarit Jakup Aga. Aventurat dhe betejat mes baticave dhe sekreteve te deteve te 4 vellezerve Ishak, Oruc, Hizir dhe Iljaz. Bemat e Barbaroses, mbreti i detit mesdhe dhe admirali me i famshem i kohes. Nje super prodhim, me nje kast aktoresh te shkelqyer kryesuar nga Engin Altan Düzyatan.

  • E hënë - e premte 20:00

Karteli

Dy vellezer qe krijuan perandorine me te madhe te krimit te organizuar. Karteli rikthehet qe nga origjina e tyre. Ne Cali gjate viteve ’60 - ’70, familja, romancat dhe ambicja e dy vellezerve per te mbreteruar industrine e droges ne Kolumbi. Vellezerit Villegas, te njohur ndryshe si “Los Caballeros de Cali”, kriminelet me te kerkuar ne te gjithe boten... Seriali me i klikuar ne Netflix se fundmi, prodhim i vitit 2021 qe rrefen historine e vertete se si ata u bene nga femije te varfer ne boset e droges. Bazuar ne librin "El cartel de los sapos" te Andrés López.

  • E hënë - e enjte 23:35

Pendimi

Jeta e Zejnep shkaterrohet kur vajza e saj Elif rrembehet... Se bashku me dedektivin Sinan ajo nis nje kalvar te gjate perpjekjesh per gjetjen e vajzes se humbur. Teksa martesa e saj u shkaterrua, per 5 vite me rradhe, lotet e nje nene dhe shpresa per te gjetur vajzen e saj, nuk shterruan kurre... Drama e nje nene teksa humbet gjithcka ne jete... Te gjithe duhet te shlyejme gabimet e te shkuares dhe te pendohemi per gjerat qe nuk i kemi bere mire... Me aktoren Nurgul Yesilcay (“Gylperi”, “Kosem”, “Fate te kryqezuara”) dhe Mert Firat (“Vrasje te vogla” dhe “Hakmarrja”).

  • E hënë – e shtunë 16:05

Premtimi

Rejhan dhe Emir nuk mund te ishin me te ndryshem, por jeta e tyre nderthuret nga nje premtim, qe i bashkon ata ne menyren me te papritur...Nje bisnesmen i suksesshem, ne prag te vdekjes, detyron djalin e tij trashegimtar, te martohet me nje vajze engjellore nga fshati, Rejhan. Emir eshte beqari “rebel” i familjes, i betuar qe nuk do te martohet kurre. Tortura e Rejhan nis sa ve kemben ne ate shtepi nga vjehrra dhe bashkeshorti i saj. Cfare do te ndodhe me kete martese te diktuar? A do te arrije Rejhan te jete jete e lumtur dhe te “zbuse” zemren e Emirit me miresine e saj?

  • E hënë - e premte 13:20

Amaneti

Seher duhet te coje deri ne fund amanetin e motres se saj dhe te kujdeset per nipin, Jusufin e vogel. Te dy bashke e gjene veten te zene “peng” brenda viles luksoze ku mungon dashuria dhe lumturia. I zoti i shtepise, Jamani, nje biznesmen i fuqishem, por shume i eger dhe i ftohte. Nje dashuri e pamohueshme nis te rritet ne zemren e dikujt...

  • E hënë - e shtunë ora 14:30Klan News

PolitikëMË shumë

KËMBIMI VALUTOR
Valuta Blihet Shitet

EUR

114.3

115

USD

107.7

108.7

GBP

129.5

130.7

CHF

115.4

117.2

Horoskopi 29 Mars 2023
Dashi

Pozicioni i Hënës te Binjakët tregon se do të keni flirtime dhe marrëdhënie afatshkurtra. Nëse jeni beqarë, mund të takoni dikë shumë të veçantë. Nëse jeni në një lidhje, përfitoni nga kjo kohë për të rindezur pasionin mes jush dhe partnerit. Ky është një moment i mirë për t'u fokusuar në karrierën tuaj.. Prania e Marsit tek Binjakët tregon se mund të përballeni me sfida të paparashikuara në punë, por me vendosmërinë dhe aftësitë tuaja do të arrini t'i kapërceni ato. Kini vëmendjen në shpenzimet tuaja dhe përpiquni të kurseni sa më shumë.

Demi

Pozicioni i Hënës te Binjakët tregon se kjo është një kohë shumë romanike për ju. Nëse jeni beqarë, mund të takoni dikë shumë të veçantë. Nëse jeni në një lidhje, përfitoni nga kjo kohë për të kaluar kohë me partnerin tuaj dhe për të forcuar lidhjen tuaj. Ky është një moment i mirë për të bërë përparim në karrierë. Pozicioni i Diellit tek Ujori sugjeron që mund të keni disa mundësi për rritje në karrierë. Financat janë të qëndrueshme për momentin. Planifikoni mirë buxhetin tuaj për të shmangur vështirësitë financiare.

Binjaket

Hëna te Binjakët do t'ju bëjë veçanërisht të komunikueshëm dhe të dashur me partnerin tuaj. Mundohuni ta përdorni këtë energji pozitive për të forcuar lidhjen tuaj. Mërkuri në Peshqit do t'ju japë kreativitetin dhe imagjinatën e nevojshme për të zgjidhur problemet komplekse në punën tuaj. Mundohuni të mendoni jashtë kutisë dhe të gjeni zgjidhje inovative. Marsi te Binjakët do ju japë vendosmërinë për të arritur objektivat tuaja financiare. Jini proaktiv dhe mos kini frikë të kërkoni një rritje page ose të kërkoni mundësi të reja pune.

Gaforrja

Hëna te Binjakët mund të krijojë pak tension në marrëdhënien tuaj, por përpiquni të mos e merrni personalisht. Flisni hapur me partnerin tuaj dhe punoni së bashku për çdo problem. Afërdita në Dashi ju sugjeron të bëni një gjest romantik për të forcuar lidhjen tuaj. Mërkuri në Peshqit mund të sjellë njëfarë konfuzioni në mjedisin tuaj të punës. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të mos përfshiheni në debate. Përqendrohuni në detyrat tuaja dhe përpiquni të jeni specifik. Marsi te Binjakët do t'ju japë forcë dhe vendosmëri për të arritur objektivat tuaja financiare. Tregohuni të matur dhe përpiquni të mos bëni investime të rrezikshme.

Luani

Hëna te Binjakët do t'ju bëjë shumë të veçantë në sytë e partnerit tuaj. Përfitoni nga kjo energji pozitive për të organizuar një mbrëmje romantike. Afërdita në Dash do t'ju japë pasionin e nevojshëm për të ngrohur marrëdhënien tuaj. Mërkuri te Peshqit mund të krijojë disa pengesa në punën tuaj, por falë krijimtarisë dhe vendosmërisë suaj do të arrini të kapërceni çdo vështirësi. Mundohuni të qëndroni të fokusuar në qëllimet tuaja dhe mos u anashkaloni nga shpërqendrimet. Marsi te Binjakët do t'ju japë forcën që ju nevojitet për të arritur objektivat tuaja financiare. Mundohuni të kurseni para dhe të shmangni shpenzimet e panevojshme.

Virgjeresha

Dielli te Ujori mund ta bëjë lidhjen tuaj pak më të ftohtë se zakonisht, por mos u shqetësoni, Hëna te Binjakët do t'i sjellë fleksibilitet situates së krijuar mes jush. Falë aftësive tuaja organizative, kjo mund të jetë një periudhë e mirë për të menaxhuar buxhetin tuaj në mënyrë më efikase. Ndjenja juaj e detyrës dhe e saktësisë do të vlerësohet shumë nga kolegët dhe shefi.

Peshorja

Afërdita në shenjën e Dashit mund të sjellë pasion dhe romancë në jetën tuaj të dashurisë, por duhet t'i kushtoni vëmendje instinkteve tuaja. Mund të ketë mundësi për të ardhura shtesë, por sigurohuni që të mos rrezikoni stabilitetin tuaj financiar afatgjatë. Falë kreativitetit dhe aftësive tuaja për zgjidhjen e problemeve, kjo mund të jetë një kohë ku mund të dalloheni në punë.

Akrepi

Pozicioni i Marsit tek Binjakët mund ta bëjë jetën tuaj të dashurisë paksa kaotike, ndaj përpiquni të qëndroni të qetë dhe të mos veproni me impuls. Falë vendosmërisë dhe njohurive tuaja financiare, mund të keni disa të ardhura shtesë tani. Për shkak të natyrës tuaj pasionante dhe të vendosur, ju mund të dalloheni në fushën tuaj profesionale.

Shigjetari

Pozicioni i Plutonit te Shigjetari mund të sjellë thellësi dhe intensitet më të madh në jetën tuaj të dashurisë tani. Mundohuni të mos jeni shumë impulsivë me shpenzimet tuaja, përndryshe mund të keni probleme financiare afatshkurtra. Falë natyrës suaj aventureske dhe dashurisë për të mësuar, kjo mund të jetë një kohë ku mund të keni mundësi të reja karriere.

Bricjapi

Pozicioni i Saturnit tek Ujori mund të sjellë situata të reja në jetën tuaj të dashurisë tani, por mos u shqetësoni, gjërat do të përmirësohen së shpejti. Falë disiplinës dhe aftësisë suaj për të kursyer, ju mund të arrini qëllimet tuaja financiare afatgjata. Falë seriozitetit dhe ndjenjës së detyrës, mund të jeni të suksesshëm në punë.

Ujori

Dëshira juaj për risi dhe liri mund t'ju bëjë të vlerësoni situatën tuaj aktuale me partnerin tuaj. Mundohuni të jeni të sinqertë me veten dhe me të tjerët, por shmangni marrjen e vendimeve të nxituara. Dielli në shenjën tuaj ju bën krijues dhe novatorë në punë. Nëse keni një ide që e keni me pasion, tani është koha e duhur për ta paraqitur atë. Jini të guximshëm dhe aktivë. Idetë tuaja mund të çojnë në mundësi dhe suksese të reja. Urani në shenjën e Dashit mund të sjellë disa surpriza financiare. Mund të merrni të ardhura shtesë ose të keni një ide për të rritur fitimet tuaja.

Peshqit

Hëna te Binjakët e bën më të fortë komunikimin dhe krijimtarinë tuaj. Mund të takoni dikë që ju frymëzon ose ju bën të qeshni. Nëse jeni tashmë në një lidhje, përdorni aftësitë tuaja të të dëgjuarit dhe të kuptuarit për të thelluar lidhjen tuaj me partnerin tuaj. Mërkuri në shenjën tuaj mund të sjellë mundësi për të komunikuar më mirë me kolegët dhe për të prezantuar në mënyrë efektive idetë tuaja. Përdorni intuitën dhe sensin tuaj praktik për të përballuar sfidat në punë. Ju mund të keni mundësinë të mësoni aftësi të reja ose të mësoni të tjerët. Kini gjithmonë parasysh qëllimet tuaja financiare afatgjata dhe përpiquni të kurseni për të ardhmen.

Kallezo

Grupi

AktualitetMË shumë

Showbiz

KulturëMË shumë

KurioziteteMË shumë

LifestyleMË shumë