Sinjali


LAJMET

EMISIONET NË TV KLAN

SERIALET NE TV KLAN

SERIALET NE TV KLAN

Osmani

Seriali turk më i kushtueshëm i të gjitha kohërave me veshje dhe skenografi mbreslënëse. Me aktorin më të famshëm dhe më të paguar Burak Ozcivit. Shifra rekord shikueshmërie në çdo episod të tij si seriali më i ndjekur në Turqi. Si do të rrjedhë historia e djalit të Ertugrulit, Osmani, ai që themeloi perandorinë më të madhe të kohës?

  • E hënë - e mërkurë 21:00

Sekrete Familjare

Nje vrasje bashkon bashke nje avokate dhe nje prokuror, te perfshire ne krim, njerezit e tyre me te dashur. Te dy jane te suksesshem ne profesion, por ne ane te kunderta ne sallen e gjyqit. Per Xhejlin cdo mjet ose metode eshte e lejuar per te arritur drejtesine. Per Ilgaz, ligji dhe drejtesia jane e njejta gje. Turpi i nje prej familjareve te tu, behet hija jote per gjithe jeten. Nje serial dramatik ne vend te pare ne cdo episod te tij, duke i shpallur si seriali me i ndjekur i vitit, me shifra rekord audience. Nga kompania nr.1 ne Turqi, Ayapim me aktoret e famshem Kaan Urgancioglu dhe Pinar Deniz, te vleresuar si aktoret me te mire ne nje serial dramatik.

  • E premte 21:00 & E diel 20:05

Për familjen time

Kadir, 2 motrat dhe vellai i tij, mbesin jetime brenda nje dite, nga humbja e prinderve te tyre. Lufta per te mbijetuar dhe kush qendron pas tragjedise se tyre... Nje drame njerezore e fuqishme, qe te le pa fryme... Nje histori frymezuese mbijetese dhe nje nga skenaret me jetesore, i vleresuar si nga kritika dhe teper i preferuar nga publiku boteror. Seriali fenomen në televizion dhe mediat sociale!

  • E hënë – e shtunë 16:05

Vajza në dritare

Nje fenomen TV per dramen qe rrefen dhe si seriali me i mire i vitit me interpretimin e jashtezakonshem te Burcu Biricik (Dila tek “Kuzgun”). Nalan eshte nje vajze e re, e bukur dhe e pafajshme, e cila nuk ka dale kurre nga shtepia vetem. Nena e saj Feride, eshte shume konservatore dhe nje nene “e fiksuar” pas pastertise dhe moralit. Sedat, nje djalosh shume i pashem dhe nje donzhuan i llastuar mes luksit, eshte trashegimtari i hotelit te familjes “Korollu”. A do te jene ata cifti perfekt? Cilat jane te fshehtat dhe sekretet e te kaluares qe te dy i fshehin njeri-tjetrit? A mund ta “demtoje” nje nene vajzen e saj duke e dashur dhe mbrojtur deri ne ekstrem?

  • E hënë - e shtunë 18:20

Barbarossa

Barbarossa: (Shpata e Mesdheut: Hajredin Pasha). Drama historike bazuar ne jeten e Hajredin Pashes ose Barbaroses dhe 3 vellezerve te tij, djemte e shqiptarit Jakup Aga. Aventurat dhe betejat mes baticave dhe sekreteve te deteve te 4 vellezerve Ishak, Oruc, Hizir dhe Iljaz. Bemat e Barbaroses, mbreti i detit mesdhe dhe admirali me i famshem i kohes. Nje super prodhim, me nje kast aktoresh te shkelqyer kryesuar nga Engin Altan Düzyatan.

  • E hënë - e premte 20:00

Karteli

Dy vellezer qe krijuan perandorine me te madhe te krimit te organizuar. Karteli rikthehet qe nga origjina e tyre. Ne Cali gjate viteve ’60 - ’70, familja, romancat dhe ambicja e dy vellezerve per te mbreteruar industrine e droges ne Kolumbi. Vellezerit Villegas, te njohur ndryshe si “Los Caballeros de Cali”, kriminelet me te kerkuar ne te gjithe boten... Seriali me i klikuar ne Netflix se fundmi, prodhim i vitit 2021 qe rrefen historine e vertete se si ata u bene nga femije te varfer ne boset e droges. Bazuar ne librin "El cartel de los sapos" te Andrés López.

  • E hënë - e enjte 23:35

Pendimi

Jeta e Zejnep shkaterrohet kur vajza e saj Elif rrembehet... Se bashku me dedektivin Sinan ajo nis nje kalvar te gjate perpjekjesh per gjetjen e vajzes se humbur. Teksa martesa e saj u shkaterrua, per 5 vite me rradhe, lotet e nje nene dhe shpresa per te gjetur vajzen e saj, nuk shterruan kurre... Drama e nje nene teksa humbet gjithcka ne jete... Te gjithe duhet te shlyejme gabimet e te shkuares dhe te pendohemi per gjerat qe nuk i kemi bere mire... Me aktoren Nurgul Yesilcay (“Gylperi”, “Kosem”, “Fate te kryqezuara”) dhe Mert Firat (“Vrasje te vogla” dhe “Hakmarrja”).

  • E hënë – e shtunë 16:05

Premtimi

Rejhan dhe Emir nuk mund te ishin me te ndryshem, por jeta e tyre nderthuret nga nje premtim, qe i bashkon ata ne menyren me te papritur...Nje bisnesmen i suksesshem, ne prag te vdekjes, detyron djalin e tij trashegimtar, te martohet me nje vajze engjellore nga fshati, Rejhan. Emir eshte beqari “rebel” i familjes, i betuar qe nuk do te martohet kurre. Tortura e Rejhan nis sa ve kemben ne ate shtepi nga vjehrra dhe bashkeshorti i saj. Cfare do te ndodhe me kete martese te diktuar? A do te arrije Rejhan te jete jete e lumtur dhe te “zbuse” zemren e Emirit me miresine e saj?

  • E hënë - e premte 13:20

Amaneti

Seher duhet te coje deri ne fund amanetin e motres se saj dhe te kujdeset per nipin, Jusufin e vogel. Te dy bashke e gjene veten te zene “peng” brenda viles luksoze ku mungon dashuria dhe lumturia. I zoti i shtepise, Jamani, nje biznesmen i fuqishem, por shume i eger dhe i ftohte. Nje dashuri e pamohueshme nis te rritet ne zemren e dikujt...

  • E hënë - e shtunë ora 14:30Klan News

PolitikëMË shumë

KËMBIMI VALUTOR
Valuta Blihet Shitet

EUR

113.2

113.9

USD

104.3

105.5

GBP

128

129.5

CHF

113

114.5

Horoskopi 30 Mars 2023
Dashi

Prania e Venusit në shenjë e bën këtë periudhë një kohë të favorshme për dashurinë dhe lidhje të reja. Megjithatë, sheshi i Uranit mund të shkaktojë disa ngjarje të papritura. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të jeni fleksibël. Falë energjisë dhe vendosmërisë suaj, po arrini rezultate pozitive në punë. Mund të keni mundësi të reja pune gjatë rrugës, por sigurohuni që të vlerësoni plotësisht çdo ofertë përpara se të pranoni të bëheni pjesë. Sektori financiar kërkon vëmendje dhe maturi. Shmangni investimet e rrezikshme ose shpenzimet e tepërta. Rishikoni buxhetin tuaj dhe përpiquni të kurseni ku të mundeni.

Demi

Pozicioni i Venusit te Dashi tregon një fazë pasioni dhe intensiteti të madh. Megjithatë, Saturni mund të shkaktojë tension dhe vështirësi në komunikimin me partnerin. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të dëgjoni tjetrin. Falë këmbënguljes tuaj, po arrini rezultate të mira në punë. Mund të keni mundësinë të bashkëpunoni me njerëz të rëndësishëm dhe të zgjeroni rrjetin tuaj. Situata financiare duket e qëndrueshme, por përpiquni të shmangni shpenzimet e panevojshme dhe të kurseni sa më shumë. Gjithashtu shmangni investimet e rrezikshme.

Binjaket

Pozicioni i Hënës në shenjë tregon një fazë të favorshme për dashurinë dhe marrëdhëniet e reja. Megjithatë, Marsi mund të shkaktojë disa vështirësi në menaxhimin e konfliktit. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të dëgjoni tjetrin. Falë kreativitetit dhe shkathtësisë suaj, po arrini rezultate të mira në punë. Ju mund të keni mundësinë për të vënë në praktikë ide dhe projekte të reja. Pozicioni i Saturnit dhe Diellit tregon një situatë të qëndrueshme dhe të sigurt financiare. Mund të keni një shans për të marrë fitime të papritura përmes investimeve të zgjuara dhe bashkëpunimeve fitimprurëse me partnerë të besueshëm. Megjithatë, është e rëndësishme t'i kushtoni vëmendje shpenzimeve të panevojshme dhe të mos bëni blerje impulsive që mund të rrezikojnë buxhetin tuaj në planin afatgjatë.

Gaforrja

Për shkak të Hënës, ana juaj sentimentale mund të jetë e trazuar, por edhe plot stimuj dhe ide të reja. Nëse jeni në një lidhje, mund të ketë disa konflikte mendimesh, por me Venusin në shenjën e Dashit, mund të gjeni një mënyrë për të kapërcyer vështirësitë. Nëse jeni beqarë, mund të takoni njerëz interesantë përmes aktiviteteve tuaja të përditshme. Me Diellin në Ujor, kreativiteti juaj mund të stimulohet shumë gjatë kësaj kohe. Mund të ju lindin ide novatore në punën tuaj. Megjithatë, me Saturnin që po ju teston tani, ju gjithashtu mund të ndjeni presion dhe keni nevojë të provoni vlerën tuaj. Me Marsin tek Binjakët, mund të jeni të prirur për të mbishpenzuar për të kënaqur dikë ose për të kënaqur një dëshirë personale.

Luani

Me Hënën te Binjakët, mund të jeni të prirur të shprehni mendimin tuaj me forcë dhe kjo mund të krijojë një konflikt me partnerin ose me njerëzit e afërt. Megjithatë, me Venusin në shenjën e Dashit, mund të gjeni edhe mënyra për të zgjidhur vështirësitë dhe për të forcuar marrëdhëniet. Me Diellin në Ujor, mund të ndiheni shumë energjikë dhe të motivuar për punën tuaj. Mund të keni edhe ide interesante për të përmirësuar biznesin tuaj. Megjithatë, me Saturnin që ju sfidon tani, ju mund të ndjeni presionin për të provuar vlerën tuaj dhe për të bërë sakrifica për të arritur qëllimet tuaja. Me Marsin tek Binjakët, mund të tundoheni të investoni në ndonjë sipërmarrje ose të bëni blerje impulsive.

Virgjeresha

Me Hënën te Binjakët, mund të ndiheni pak konfuz në marrëdhëniet e dashurisë, veçanërisht nëse jeni beqarë. Mund të ndjeni nevojën për të krijuar një lidhje më të thellë me dikë, por edhe frikën për të hedhur hapin e parë. Me Diellin në Ujor, mund të ndiheni veçanërisht kreativë dhe të motivuar për punën tuaj. Mund të keni edhe ide inovative për të përmirësuar biznesin tuaj. Mund të keni mundësinë të fitoni para shtesë sot, ndoshta përmes një pune të rastësishme ose një biznesi të vogël tuajin. Jini t vëmendshëm për çdo projekt që mund të sjellë përfitime financiare në afat të shkurtër.

Peshorja

Hëna te Binjakët ju bën shumë të komunikueshëm dhe të shoqërueshëm, por mund të jeni paksa tepër sipërfaqësor në marrëdhëniet tuaja të dashurisë. Mundohuni të thelloni marrëdhëniet tuaja dhe të tregoni më shumë përkushtim ndaj të dashurit tuaj. Falë Marsit te Binjakët, jeni shumë kreativë dhe gati për t’u përballur me sfida të reja në punë. Nëse jeni në kërkim të një pune, mund të gjeni një mundësi interesante. Nëse jeni tashmë i punësuar, mund të merrni vlerësim për punën tuaj. Mërkuri në Peshqit ju lejon të komunikoni në mënyrë efektive me kolegët tuaj dhe të gjeni zgjidhje inovative. Paratë mund të jenë një shqetësim, veçanërisht nëse keni shpenzime të papritura për t'u përballur.

Akrepi

Ju mund të gjeni dikë tërheqës për të ndarë idetë dhe botëkuptimin tuaj. Megjithatë, Afërdita në Dashi mund të sjellë disa konflikte ose konkurrencë në marrëdhënie. Mundohuni të mbani një ekuilibër midis pasionit dhe respektit për partnerin tuaj. Plutoni në Shigjetar ju bën të reflektoni në rrugën tuaj të karrierës dhe të kërkoni sfida të reja. Ju mund të jeni të interesuar për trajnime ose një kurs specializimi që ju lejon të fitoni aftësi të reja. Jupiteri te Peshqit mund të sjellë disa mundësi pune, por është e rëndësishme që t’i peshoni mirë ofertat që do të ju vijnë përpara se të merrni vendime të rëndësishme. Urani tek Dashi mund të sjellë diçka të papritur në situatën tuaj financiare. Mundohuni të menaxhoni me kujdes shpenzimet tuaja dhe shmangni blerjet impulsive. Megjithatë, Mërkuri në Peshqit ju ndihmon të gjeni mënyra krijuese për të fituar para dhe për të menaxhuar investimet tuaja me mençuri.

Shigjetari

Dielli te Ujori dhe Hëna te Binjakët ju bëjnë të jeni kurioz dhe aventurier në dashuri. Ju mund të ndiheni të tërhequr nga dikush që ju stimulon mendërisht. Jupiteri në Peshqit ju ndihmon të kuptoni ndjenjat e të tjerëve. Megjithatë, është e rëndësishme të jeni të kujdesshëm në marrëdhënie dhe të mos jeni shumë impulsivë në vendimet tuaja. Mërkuri te Peshqit ju ndihmon të keni një intuitë të fortë dhe të gjeni zgjidhje kreative. Saturni në Ujor ju kërkon të jeni të disiplinuar dhe të organizuar në punë. Mund të hasni pengesa, por mund t'i kapërceni me këmbëngulje. Marsi te Binjakët ju bën shumë kurioz dhe të etur për të mësuar, kjo mund të jetë shumë e dobishme për punën tuaj. Plutoni në Shigjetar ju shtyn të jeni ambicioz dhe të synoni lart. Megjithatë, ju duhet të shmangni marrjen e rreziqeve të tepërta dhe investimet e pakujdesshme.

Bricjapi

Dielli te Ujori dhe Hëna te Binjakët ju bëjnë të jeni komunikues dhe kurioz në dashuri. Mund të ndiheni të tërhequr nga dikush që ju stimulon mendërisht dhe me të mund të bëni biseda interesante. Saturni në Ujor ju kërkon të jeni të durueshëm dhe të mos nxitoni për të gjetur një lidhje serioze. Venusi tek Dashi ju bën pasionantë dhe ju ndihmon të shprehni ndjenjat tuaja. Mërkuri tek Peshqit ju ndihmon të zhvilloni kreativitetin dhe intuitën tuaj në punë. Ju mund të keni ide novatore që mund të çojnë në sukses. Megjithatë, duhet t'i kushtoni vëmendje detajeve dhe mos i nënvlerësoni pengesat që mund të hasni. Plutoni në Shigjetar ju shtyn të ndiqni qëllimet tuaja dhe të jeni ambicioz. Urani në Dash ju bën të jeni inovativ dhe të kërkoni mënyra origjinale për të fituar para. Megjithatë, duhet të keni kujdes nga rreziqet e tepërta dhe të bëni investime të kujdesshme. Saturni në Ujor ju kërkon të jeni të përgjegjshëm dhe të keni një strategji afatgjatë për paratë tuaja.

Ujori

Prania e Diellit në shenjën tuaj ju bën më tërheqës dhe magnetikë. Nëse jeni beqarë, mund të tërhiqni vëmendjen e dikujt që mund të bëhet partneri juaj. Nëse jeni në një lidhje, mund të forconi lidhjen me partnerin. Hëna te Binjakët ju nxit të komunikoni ndjenjat tuaja në mënyrë të qartë dhe të drejtpërdrejtë. Marsi te Binjakët ju jep forcë për të zgjidhur çdo konflikt në zyrë. Saturni në shenjën tuaj ju inkurajon të punoni me disiplinë dhe durim, edhe nëse ka sfida përpara. Merrni gjërat ngadalë dhe mos i humbisni kurrë qëllimet tuaja afatgjata. Urani tek Dashi ju bën të guximshëm dhe të gatshëm për të marrë rreziqe financiare. Megjithatë, mos harroni të jeni të kujdesshëm dhe të mos investoni shumë. Peshoni me kujdes opsionet tuaja dhe kini kujdes nga shpenzimet e panevojshme.

Peshqit

Prania e Venusit tek Dashi ju bën shumë romantikë dhe pasionantë. Nëse jeni beqarë, mund të takoni dikë që do t'ju bëjë të rrahë fort zemrën. Nëse jeni në një lidhje, mund të rindizni lidhjen me partnerin tuaj. Hëna te Binjakët ju ndihmon të komunikoni ndjenjat tuaja në mënyrë të qartë dhe të sinqertë. Mërkuri tek Peshqit ju ndihmon të shprehni idetë tuaja në një mënyrë krijuese dhe bindëse. Jupiteri në shenjën tuaj ju inkurajon të besoni në veten tuaj dhe në aftësitë tuaja. Kjo mund të çojë në mundësi të reja pune. Megjithatë, kini kujdes që të mos i ekzagjeroni përgjegjësitë tuaja dhe të mos merrni vendime të nxituara. Neptuni në Peshqit mund të sjellë një konfuzion në mënyrën tuaj të trajtimit të parave. Mundohuni të qëndroni të organizuar dhe të keni kujdes nga shpenzimet e panevojshme.

Kallezo

Grupi

AktualitetMË shumë

Showbiz

KulturëMË shumë

KurioziteteMË shumë

LifestyleMË shumë