Pranga “kimistes”, arrestohet 24-vjeçarja që shiste drogë sintetike në lokalet e kryeqytetit


Pranga “kimistes”, arrestohet 24-vjeçarja që shiste drogë sintetike në lokalet e kryeqytetit

08:38 09/07/2021

Një aksion i koduar “Kimistja 2” ka vënë në pranga një 24-vjeçare në Tiranë, e cila shpërndante lëndë narkotike sintetike.

Policia kishte informacion se Dea Zejno. iu shiste drogë sintetike të llojeve të ndryshme klientëve në lokalet e natës, kryesisht në zonën e Porcelanit, Pazarit të Ri dhe në ish-Bllok.

Droga shitej kundrejt çmimit 10 mijë Lekë të vjetra deri në 100 mijë Lekë të vjetra një kokër.

Gjatë kontrollit fizik dhe në banesë, 24-vjeçares Dea Zejno iu gjetën dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale doza me lëndë të dyshuar heroinë, ekstazi, metadon dhe një aparat celular.

Gjithashtu, 24-vjeçares i është sekuestruar edhe një lloj droge në formë të lëngët, të cilën e shpërndante me shiringë, që zakonisht përdoret nga moshat e reja duke e tretur në pije. /tvklan.alTë ngjashme