Preç Zogaj debaton me psikologen dhe gazetaren për vrasjen e 50-vjeçaresPreç Zogaj debaton me psikologen dhe gazetaren për vrasjen e 50-vjeçares

23:04 13/01/2020

Emisioni “Opinion” në Tv Klan ka trajtuar ngjarjen e rëndë të Mallakastrës, ku më 7 Janar u gjet e vrarë 52-vjeçarja Drita Saliaj.

Dy adoleshentë dhe një 26-vjeçar janë arrestuar si të dyshuar për këtë ngjarje. Mes të arrestuarve është dhe kushëriri i viktimës, 16-vjeçari Luis Saliaj.

Analisti Preç Zogaj, i ftuar në studio, ka debatuar me psikologen Denada Toçe dhe gazetaren Mira Kazhani për natyrën e këtij krimi të rëndë.

Preç Zogaj: Ne sot nuk jemi mbledhur për një fjalë që ka thënë një prind që s’ka për ta bërë atë. Jemi mbledhur për ata që e kanë bërë. Ajo ka vdekur, këtu jemi….

Denada Toçe: O zotëri, ai prindi tjetër vrau atë gruan se kishte shkuar në disko, ti më thua që prindi s’e bën.

Preç Zogaj: Ky është problemi. Këtë hall keni ju, të kësaj?

Mira Kazhani: Nuk kanë vrarë tre djemë, ka vrarë mungesa e dashurisë, ka vrarë familja që e ka edukuar ashtu… Ai thotë që unë e kam rritur me lakra. Unë mendoj që edhe lakrat të bëjnë vrasës, sepse je i varfër.

Blendi Fevziu: Ajo e rritjes me lakra lidhet me faktin që kam sakrifikuar për ta rritur djalin.

Mira Kazhani: Një i varfër dhe një i pasur vret sot sepse është dhe problemi i shëndetit mendor. Unë mendoj shumë që familja është e parë tek një fëmijë që bëhet i mbarë apo i mbrapshtë.

Denada Toçe: Kjo është çështje komuniteti.

Preç Zogaj: Ju jeni të shqetësuar për këtë?

Mira Kazhani: Jo nuk jam e shqetësuar për deklaratën e babait.

Preç Zogaj: Aman o ti, ajo është një gjë kot.

Denada Toçe: Si nuk shqetësohesh ti për një deklaratë të tillë?

Preç Zogaj: Ajo është një shprehje popullore…

Denada Toçe: Po si është një shprehje popullore….

Preç Zogaj: Qetësohu…Ajo është një shprehje që në të folurën shqiptare thuhet kot.

/tvklan.al


Të ngjashme