Presidenca: Manifestimi në 2 Mars, shmangni çdo incident dhe provokimPresidenca: Manifestimi në 2 Mars, shmangni çdo incident dhe provokim

11:18 28/02/2020

“Pranohen flamujt kuqezi… edhe mimozat janë të mirëpritura”

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, në një mesazh të shpërndarë në rrjetin e tij social, Facebook, ka dhënë detaje lidhur me manifestimin e lajmëruar për datën 2 Mars.

Blushi ka bërë thirrje për shmangien e dhunës apo të incidenteve, teksa shkruan se pranohen vetëm flamujt kuqezi e jo ata partiakë, por edhe lulet e mimozës.

Blushi, në emër të Presidencës, shkruan se ky është Manifestim, jo për dhunë ndaj institucioneve, por kundër dhunës sistematike që një grup puçistësh ushtrojnë ndaj Kushtetutës dhe të drejtave tuaja kushtetuese.

Të dashur qytetarë,

Me rastin e Manifestimit madhështor Mbarëkombëtar që po afron kërkojmë jo vetëm pjesëmarrjen Tuaj, por edhe bashkëpunimin për realizimin e tij në mënyrën më qytetare, europiane dhe patriotike.

Theksojmë edhe njëherë qëllimin gjithëpërfshirës të këtij Manifestimi, ndaj vetëm flamujt kuqezi janë të mirëpritur.

Theksojmë se ky është Manifestim, jo për dhunë ndaj institucioneve, por kundër dhunës sistematike që një grup puçistësh ushtrojnë ndaj Kushtetutës dhe të drejtave tuaja kushtetuese.

Ndaj nëse mundeni edhe mimozat janë të mirëpritura.

Ju ftojmë të shmangni çdo incident dhe provokim nga cilido, dhe përdorni celularin tuaj për të regjistruar çdo gjë.

Në Presidencë funksionon një grup organizator pa pushim, me të cilët mund të kontaktoni:

Këshilltari për Mbrojtjen, z.Dedë Prenga

Numër celulari: +355699848359

Këshilltari për Emergjencat Civile, z.Shemsi Prençi

Numër celulari: +355696067755

Këshilltari për Pushtetin Vendor, z.Ylli Asllani

Numër celulari: +355692053488

Për çdo informacion dhe ide që keni na kontaktoni menjëherë dhe në adresat e email:

[email protected]

[email protected]

Për mbarëvajtjen e Manifestimit do të ketë 3 mijë aktivistë me shirita kuqezi!

Ju lutem bashkëpunoni me ta!

E gjithë Europa dhe bota do t’i ketë sytë në Tiranë më 2 mars. Aty ku do të jeni edhe ju!

Mirësevini në pranverën kuqezi!

Për Kushtetutën, për Republikën, për Shqipërinë, për Kombin”. /tvklan.alTë ngjashme