Presidentët Thaçi e Vuçiç takohen më 27 Qershor – TV KLAN

Presidentët Thaçi e Vuçiç takohen më 27 Qershor

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Alekasandar Vuçiç do të takon në Bruksel më 27 Qershor.

Kështu mëson Klan Kosova duke iu referuar ftesës që tashmë u është dërguar palëve. Takimi i tyre do të shënojë fillimin e fazës së re të dialogut të Brukselit në nivel Presidentësh.

Klan Kosova pashtu mëson se më 24 Qershor do të mbahet  takimi i delegacioneve të të dyja vendeve në kuadër të dialogut teknik Kosovë – Serbi./klankosova

Kategori
KosovaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*