Presidenti Bajram Begaj ka uruar për fitoren si kryebashkiakja e parë shqiptare në SHBA. Znj.Violetta Berisha.

Presidenti Begaj e cilëson suksesin e saj “si një model frymëzimi dhe krenarie”.

“Urime Violetta Berisha për betimin si Kryetare e Bashkisë së Fairview, Neë Jersey. Ky është një moment historik jo vetëm për të, por edhe për komunitetin shqiptar në SHBA. Suksesi i saj si gruaja e parë shqiptare që merr një detyrë të tillë është një model frymëzimi dhe krenarie”, shkruan Presidenti Begaj në rrjetet sociale.

/tvklan.al