Presidentja e KE: Hapja e negociatave, vendim historik


Presidentja e KE: Hapja e negociatave, vendim historik

12:17 16/09/2020

“Ballkani, jo vetëm një ndalesë në rrugën e mëndafshit”

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen e quajti “historik” vendimin për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Në Parlamentin Europian, von der Leyen tha se e ardhmja e gjithë rajonit është në Bashkimin Europian.

Sipas saj, Ballkani Perëndimor është pjesë e Europës dhe jo vetëm një ndalesë në rrugën e mëndafshit.

Tv Klan
Të ngjashme