Prokuroria nis hetimet për vrasjen e Azem Hajdarit (13 Shtator 1998)

Posta

Prokuroria nis hetimet për vrasjen e Azem Hajdarit (13 Shtator 1998)

12:48 13/09/1998

Prokuroria e Rrethit Tiranë ka nisur menjëherë hetimet intensive pas vrasjes së Liderit të Dhjetorit dhe deputetit të Partisë Demokratike Azem Hajdari. Prokuroria ka bërë vezhgimin e vendit të ngjarjes ku ka bllokuar gjithashtu një automatik dhe një pistoletë me silenciator. Zyrtarët e Prokurorisë thanë për Televizionin Klan se po punohet për kryerjen e ekspertizës mjekoligjore , ndërkohë tre prokurorë të tjerë kanë nisur hetimin e ngjarjes që ndodhi para kryemisnitrisë. Nga hetimet e kryera nuk ka të dhëna të tjera por konfirmohet se do të pyetën dëshmitarë të pranishëm në vendngjarje për të zbardhur krimin e kryer.

Pamje nga Prokuroria e Rrethit Tiranë, grupi i hetimit për vrasjen e Azem Hajdarit./tvklan.al

Gazetar : Roland Zili


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi