Protesta të dhunshme në Irak, 42 viktimaProtesta të dhunshme në Irak, 42 viktima

15:20 26/10/2019

Qytetaret akuzojnë qeverinë për viktimat

Shkon në 42 numri i viktimave nga vala e protestave të dhunshme që ka përfshirë Irakun.

12 prej tyre humbën jetën nga shpërthimi i një depoje të milicisë në jug të vendit.

Vendi ndodhet në kaos prej 3 javësh për shkak të pakënaqësisë së shtuar kundër qeverisë dhe akuzave për korrupsion.

Protesta të dhunshme pati një natë më parë edhe në Bagdad në afërsi të ndërtesave qeveritare.

Tv Klan
Të ngjashme