PSG fiton Superkupën e FrancësPSG fiton Superkupën e Francës

19:14 04/08/2018

Paris Saint Germein e nisi sezonin e ri me suksesin në Superkupën e Francës.

Skuadra e drejtuar nga Tomas Tukel mundi me rezultatin 4 – 0 Monakon në finalen e zhvilluar të shtunën në Kinë.

Në këtë takim luajti edhe portieri Xhixhi Bufon, i cili la Juventusin për PSG këtë verë. Kjo është hera e gjashtë radhazi që skuadra pariziene merr Superkupën e Francës, duke treguar dominimin në futbollin vendas.

Tv KlanTë ngjashmePSG fiton superkupën e FrancësPSG fiton superkupën e Francës

13:10 02/08/2015 PSG

Shumë e thjeshtë për Paris SG.

Kampionia e Francës i shtoi edhe një tjetër sukses historisë së saj të viteve të fundit, duke bërë të vetën Superkupën e Francës.

Pasi triumfoi për herë të parë vjet në kampionat, Kupën e Francës dhe Kupën e Ligës, skuadra kryeqytetase nuk deshi të ndalej dhe nuk e pati aspak të vështirë përballë Lionit.

Dy gola që në pjesën e parë, shënuar nga Orie dhe Kavani, larguan çdo dyshim dhe trajneri Blank shpreson që të besuarit e tij të kenë pjekurinë e duhur për të fituar për herë të parë Championsin, në sezonin që po nis.

Zllatan Ibrahimoviç nuk shënoi asnjë gol, por ishte ndikues në stadiumin e Monrealit në Kanada, ku skuadra e tij e fitoi Superkupën për herë të tretë radhazi.

E ardhmja e tij duket larg Parisit, mes Milanit dhe Turqisë, por për momentin ai vazhdon ta ndihmojë ekipin.

Suksesi u bë edhe më i bukur pasi u arrit në pjesën frankofone të Kanadasë, aty ku pati me mijëra tifozë të vërtetë të Parisit dhe Lionit.

Tv Klan


Të ngjashme