Punonjësit e aeroportin habiten nga ajo që zbulojnë në dorezën e një valixheje (Video)

Punonjësit e aeroportin habiten nga ajo që zbulojnë në dorezën e një valixheje (Video)

22:05 30/01/2023

Zyrtarët e një aeroporti në Indi gjetën mbi 60 mijë paund të fshehura në dorezës së një valixheje.

Në këtë video shihen punonjësit e sigurisë së aeroportit ndërkombëtar Indira Gandhi në Dehli teksa thyejnë dorezën dhe nxjerrin paratë e mbështjella. Kartëmonedhat ishin të llojeve të ndryshme, përfshirë euro e dollarë të Zelandës së Re.

Sipas asaj që shkruan The Independent, punonjësit e sigurisë i zbuluan paratë gjatë kontrollit të sigurisë. Pronari i tyre iu dorëzua zyrtarëve të doganës për hetime të mëtejshme./tvklan.al
Të ngjashme