Tekniku: Më pëlqen loja sulmuese, objektiv kreu i superligës

Përballja kundër Erzenit do të jetë edhe ajo e debutimit për trajnerin, Qatip Osmani në stolin e Vllaznisë. Shkodranët kërkojnë fitoren ndaj një rivali tepër të fortë në letër. Ndërkaq, para kësaj sfide, 54-vjeçar tregoi edhe objektivat që ka në krye të skuadrës kuqeblu.

Trajneri kampion në Maqedoninë e Veriut tregoi edhe prapaskenat e bindjes për të firmosur në Shkodër.

Pas 10 javëve të para, dy skuadrat kanë ecuri të ngjashme, me 3 fitore, 3 barazime dhe 4 humbje, duke qënë në zonën e fundit të renditjes.

Klan News