Qeveria mblidhet në Elbasan për Ditën e Verës

Qeveria mblidhet në Elbasan për Ditën e Verës

17:44 12/03/2018

Kryeministri do ta mbledhë qeverinë të martën dhe të mërkurën në Elbasan në vigjiljen e Ditës së Verës.

Pas mbledhjes që do të nisë në orën 12 të ditës së martë është parashikuar një dalje e Kryeministrit për të bërë publike vendimet e marra.

Gjate pasdites janë parashikuar dy aktivitete: Një ku do të prezantohet projekti i 100 fshatrave turistik dhe një bashkëbisedim per Platformën e Bashkëqeverisjes.

Paraditen e së mërkurës në datën 14 në axhendën e Këshillit të Ministrave është vendosur një aktivitet ku do të dorëzohet dhe certifikata e pronësisë për kishën Katolike të Elbasanit si dhe pjesëmarrje në panairin dhe festimet që organizohen nga bashkia e qytetit për Ditën e Verës.

Tv Klan


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi