Rama: Gati drafti për shkrirjen e hipotekave me ALUIZNI-n – TV KLAN

Rama: Gati drafti për shkrirjen e hipotekave me ALUIZNI-n

Zgjidh problemet e lindura nga ligji 7501

Qeveria thotë se ka gati për konsultim publik draftin e reformës që shkrin në një institucion të vetëm Hipotekat dhe ALUIZI-n. Kryeministri thotë kjo reformë, e premtuar që zgjedhjet e vitit të shkuar, do t’i japë zgjidhje një sërë problemesh të hasura me pronësinë e tokës e që lidhen me ligjin e shumëdebatuar 7501.


Në takimin e përjavshëm ku prezantohen rastet e denoncuara dhe të zgjidhura përmes platformës Shqipëria që duam, Kryeministri pranon vështirësisë që ka reformimi i administratës.

Nuk mungojnë si çdo javë rastet e abuzimit në sportelet e hipotekave e ALUIZNI-t.

Tv Klan

Kategori
PolitikaTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*