Pse u largua Gledis Nano? Rama: Ai ma ka konfirmuar mua dorëheqjen

Pse u largua Gledis Nano? Rama: Ai ma ka konfirmuar mua dorëheqjen

22:07 22/09/2022

Rama ka deklaruar për emisionin “Opinion” se ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano i ka konfirmuar atij dorëheqjen. Kryeministri Rama shton se Nanos i është kërkuar dorëheqja sepse situata e periudhës së fundit në vend ishte kritike dhe sipas Ramës kërkonte ndryshimin e lidershipit në Policinë e Shtetit.

Blendi Fevziu: Pse u largua Gledis Nano?

Edi Rama: Ai ma ka konfirmuar mua dorëheqjen. I është kërkuar dorëheqja sepse situata e periudhës së fundit ishte kritike dhe kërkonte ndryshimin e lidershipit në Policinë e Shtetit, asnjë arsye tjetër.

Blendi Fevziu: Nano ka patur informacion për Ervis Martinajn?

Edi Rama: Nuk është e vërtetë.

Blendi Fevziu: Ka patur zëra që Nano ka raportuar në ambasada të huaja për lidhjen e krimit me politikën.

Edi Rama: Legjenda urbane.

Kryeministri Rama shtoi se Nanos nuk i është vënë në dyshim përpjekja, por rezultati.

Edi Rama: Unë di vetëm të them se ai ka kryer detyrën, ai ka bërë aq sa ka ditur, aq sa ka mundur, nuk i është vënë në dyshim as përpjekja, por rezultati. Me atë situatë ku ne fillum të shikojmë simptoma problematikash që nga shfaqja e parcelave me kanabis në zona urbane, rryshfetet, teksa e seria e vrasjeve pa përgjigje përfshirë dhe situatën e pakëndshme në raport me disiplinimin e sezonit turitisk, kërkonin një shkundje./tvklan.al  

Të ngjashme