Rama i drejtohet opozitës në Parlament: Ju kam lënë Zotin

Rama i drejtohet opozitës në Parlament: Ju kam lënë Zotin

13:36 24/11/2022

Kryeministri i vendit Edi Rama gjatë fjalës së tij në foltoren e Parlamentit teksa ka folur për ndërtimin e Portit të Durrësit i është drejtuar me tone të ashpra opozitës të cilës i ka thënë: Ju kam lënë Zotin.

Edi Rama: Nuk keni asnjë shans të na pengoni dot. Për tërë të zezat që kanë nxjerrë ndaj meje: Unë ju kam lënë Zotin sepse mendoj se vetëm ai mund të zgjidhë të pazgjidhshmen në këtë rast por sot po ju lë ju të paudhëve që hodhët gozhdën dhe ju mbeti vrima dhe Faik Beun, që të gjithëve na ka. Kush nuk e ka dëgjuar është katandisur.

Gjatë fjalës së tij Rama është shprehur se Shqipëria e vitit 2030 do të ketë 4 porte turistike të klasit të parë: Durrës, Vlorë, Sarandë dhe Shëngjin si dhe do të ketë 2 porte moderne tregtare. 

Edi Rama: Një gjë më ka habitur: Mungesa e anijeve dhe vaporëve. Kemi një bregdet të bukur dhe nuk kemi asnjë detar. Dalmacia a nuk na bëhen vallë shembuj? Shqipëria e viteve 2030 do t’i ketë. Ato që pret që prej 1912 sepse do të ketë të paktën 4 porte turistike të klasit të parë: Durrës, Vlorë, Sarandë dhe Shëngjin si dhe do të ketë 2 porte moderne tregtare, jo ky antiku juaj./tvklan.al

Të ngjashme