Rama kandidat edhe në Durrës: Do ta kemi në vëmendje të veçantëRama kandidat edhe në Durrës: Do ta kemi në vëmendje të veçantë

12:58 28/02/2021

1581 aplikues. Kaq ka qenë numri i personave që kanë shprehur interesin e tyre përmes platformës “Deputeti që Duam”, platformë që PS-ja ka përdorur për t’u dhënë zë emrave të rinj që duan të jenë pjesë e skuadrës së saj në zgjedhjet e 25 Prillit.

Këtë e konfirmoi ditën e sotme, kryeministri Edi Rama, i cili dëgjoi 10 prej finalistëve këtë të diel. Në fund, kreu i socialistëve tha se do të jetë kandidat edhe në listën e Durrësit.

“Do të kisha dashur të kishim sot më shumë nga pjesëtarët e rinj të skuadrës kombëtare, por u ndalëm në numrin 10, jo se ishin 10 më të mirët, por ishin 10 prej më të mirëve që u përzgjodhën nga një proces i gjatë ku morën pjesë 1581 kandidatë. Më vjen mirë që rastësia solli që ky takim të mbyllet me Shkodrën dhe Durrësin. Nga Shkodra e mora kritikën direkt. Durrësi nuk më kritikoi, e di që e ke, por tani mbaje për vete sepse unë do të jem pjesë e skuadrës edhe në Durrës dhe ky mandat i tretë do të ketë vëmendje të veçantë për Durrësin si porta kryesore e Mesdheut në Shqipëri, si një pol i pazëvendësueshëm ekonomik së bashku me Tiranës, si një potencial i pashfrytëzuar shfrytëzimi për gjithë Shqipërinë dhe si vendi ku na duhet të fitojmë sfidën e madhe e zhdukjes së pasojave e tërmetit. Sot jemi në një udhëkryq mes të ardhmes dhe të shkuarës në një punë që vazhdon, një unë që duhet kryer dhe askush nuk e bën më mirë se në dhe pse ne nuk jemi më të mirët”.

Kreu i qeverisë tha ndër të tjera se boshti i skuadrës kombëtare për zgjedhjet e 25 Prillit do të jetë nga grupi aktual parlamentar./tvklan.alTë ngjashme