Kryeministri Edi Rama ka nisur vizitën e nivelit të lartë në Itali, duke zhvillur në Romë një takim presidentin e Senatit Italian, Injazio la Rusa.

Në rrjetet sociale, shefi i qeverisë shqiptare shkruan se në qendër të kësaj vizite do të jetë mbledhja e Komitetit të Përbashkët të Investimeve mes Shqipërisë dhe Italisë.

Ai shoqërohet nga zv.Kryeministrja Belinda Balluku dhe nga ministrat e Jashtëm, të Shëndetësisë, të Mbrojtjes së Sipërmarrjes, Bujqësisë dhe Kulturës.

Tv Klan