Rama padit “Bild” në gjykatën gjermane

Rama padit “Bild” në gjykatën gjermane

16:00 25/06/2019

Kryeministri Edi Rama lajmëroi sot nisjen e procedurave për t’u përballur në gjykatat gjermane me gazetën Bild që publikoi disa nga përgjimet e dosjeve 339 dhe 184.

Rama thotë se i ka dhënë prokurën avokatit gjerman Matias Prinz, për nisjen e procesit gjyqësor mbi publikimet e BILD! “Gjykatat gjermane le ta vendosin kush ka të drejtë e kush ka faj në këtë mes. E bëj sepse shqiptarët meritojnë ta dinë të vërtetën nga drejtësia e atij vendi pa hije”, shkruan Rama në Twitter.

Tv Klan
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


Grupi