Rama: Shpenzimet për kurimin e 15-vjeçares, nga qeveria

Rama: Shpenzimet për kurimin e 15-vjeçares, nga qeveria

20:25 19/08/2019

Elona Kuburja vuan nga një sëmundje e rrallë, do të trajtohet në Stamboll

15-vjeçarja nga Fushë-Kruja, Elona Kuburja, e cila vuan nga një semundje e rrallë dhe e rrezikshme, ka nisur kurimin në një nga spitalet publike të Stambollit. Lajmin e mirë e ka dhënë Kryeministri Rama, i cili në Facebook shkruane se qeveria do të marrë përsipër shpenzimet për kurimin e vajzës.

Ju bëj me dije se e kemi asistuar me përkushtim të plotë dhe kemi ndjekur me shumë përparësi procedurën, për kurimin e saj në një spital publik të specializuar në Turqi. Sidoqoftë ajo para pak ka mbërritur në një spital privat në Stamboll dhe në çdo rast, të gjitha shpenzimet për kurimin e saj, do t’i mbulojë  Qeveria Shqiptare. Uroj megjithë zemër që vogëlushja të kthehet shëndosh e mirë në Shqipëri”, mbyll komentin e tij Kryeministri Rama.

Tv Klan

LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT