Rama: S’ka investitorë të huaj që kanë ikur nga Shqipëria – TV KLAN

Rama: S’ka investitorë të huaj që kanë ikur nga Shqipëria

FMN: Klima e biznesit i mban larg investitorët

I sigurtë, Kryeministri ka deklaruar se nuk ka asnjë investitor të huaj që po largohet nga Shqipëria.

Kryeministri mendon se dozat e optimizmit do të rrisnin investimet e huaja, por përfaqësuesi i FMN në Shqiperi mendon se më shumë se për optimizëm, investitorët edhe ata vendas kanë nevojë për një klimë më të mirë biznesi, që thotë se veta ata ia kanë pohuar se mungon.

Por Kryeministri ka një shpjegim edhe pse sipërmarrësit ankohen për klimen e biznesit dhe reformat në ekonomi.

Duke ripërsëritur qëndrimin e tij se mungesa e profesionistëve është një nga problemet parësore në tregun e punës, kryeministri, foli për herë të parë edhe skandalin e ish –Kryetarit të Bashkisë së Dibrës, që u filmua duke kërkuar favore seksuale për një vend pune, ndonëse pa e përmendur me emër, Shukri Xhelilin.

Tv Klan

Kategori
EkonomiLajmet KryesoreTe funditTë gjithaVideo
1 Koment
 • Ridvan Dani
  28 Maj 2016 at 20:33
  Përgjigju

  Kjo eshte nje genjester qe nuk eshte larger nga Shqiperia asnje investitor I huaj.
  Une jam nje nga ato qe jam larguar.
  Jetoj ne Canada dhe erdha ne Shqiperi dhe hapa nje Fabrike te perpunimit te shisheve plastike ne Kavaje te quajtur
  IR.PLAST.
  OTAKU QE NUK PAGOI ASNJE LEK POR E FUTA UNE NE KOMPANI ME PERQINDJE BANI PAZAR ME DISA KRIMINELA QE SOT SILLEN NE MES TE TIRANES dhe me kercenuan me arme me ate kriminelin.
  Po deshet ju tregoj gjithe historin me emra e fakte.
  Emri jem ashte Ridvan Dani nga Shkodra nip I Riza Danit deputetit te pushkatuar .
  Jetoj ne Kanada prej 23 vitesh.
  Jam I gatshem te tregoj se si me ka ndodh.
  Email Im eshte :dhddani@yahoo.ca
  Tel#: 001-226-668-7564.
  Me jepni opurtunitetin dhe ju a tregoj Para cdo audience ku te doni historine
  Time.
  Thx.
  Ridvan Dani.
  London Ontario Canada.

 • Përgjigju

  *

  *