Rama takohet me Kryeministrin e GreqisëRama takohet me Kryeministrin e Greqisë

21:35 23/09/2019

Kryeministri Edi Rama është takuar me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis.

Dy Kryeministrat janë takuar në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku ndodhen për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Rama dhe Mitsotakis kanë biseduar shkurtimisht për çështje të ndryshme.

“OKB, Nju Jork – Me Kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis. Prezantim miqësor dhe bashkëbisedim i hapur”, shkruan Kryeministri Edi Rama në Facebook, ku ka publikuar edhe foto gjatë takimit me Kryeministrin grek Mitsotakis. /tvklan.alTë ngjashme