Rama takon ndjekësit e rrjeteve sociale


Rama takon ndjekësit e rrjeteve sociale

19:26 31/12/2014

Në ditën e fundit të vitit, Kryeministri Edi Rama ka vendour të takojë fizikisht ata që e ndjekin në rrjetet sociale Facebook dhe Twitter gjatë gjithë kohës. Ata u përzgjodhën rastësisht, në bazë të asaj që Rama e konsideroi si "Foto e Vitit" dhe që sipas Kryeministrit, ishte kjo me Papa Françeskun.

rama-papa

Rama tha se komunikimi nëpërmjet rrjeteve sociale nuk është kumbje kohe, përkundazi.

Edi Rama – Kryeministër i Shqipërisë: Është një rast i veçantë për të thënë disa gjëra. Së pari, për t’i thënë gjithë atyre që më ngacmojnë herë pas herë që “ngele në Facebook”, “ça bën o burrë i dheut, s’ke punë tjetër”, “s’të kemi zgjedhur që të postosh statuse”, “s’të kemi vënë aty që të na mbushësh me fotografi” e kështu me radhë, por, në fakt, e vërteta është se kjo është një mundësi fantastike që harxhon kohë pothuajse fare, zero dhe që mundëson në kohë reale një informim të drejtpërdrejtë pa ndërmjetës.

Takimi kaloi me batutat e rrjeteve sociale.

Në vund të takimit edhe një videoselfie e postuar prej Kryeministrit Rama në rrjetetet sociale.

Tv Klan
Të ngjashme