Rama poston foton me Trump

Rama poston foton me Trump

13:23 25/09/2019

Takimi në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara në New York

Kryeministri Rama ka shtrënguar duart në New York me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Kreu i qeverisë sonë ka postuar në rrjetet sociale foton me çiftin presidencial, Donald e Melania Trump.

Takimi i tyre është zhvilluar gjatë punimeve të sesionit të 74-t të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara në New York.

Më herët, Kryeministri Rama u takua dhe me të tjerë liderë shtetesh, si Kryeministrin e Greqisë Micotaqis, apo dhe me Presidentin e Turqisë, Erdogan.

Tv Klan

LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT
UKT
Doktori