Rama, videokonferencë me Kurz: Çfarë u biseduaRama, videokonferencë me Kurz: Çfarë u bisedua

10:21 16/11/2020

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një videokonferencë me kancelarin austriak Sebastian Kurz. Lajmin e jep vetë Kurz, përmes një postimi në rrjetet sociale.

Ai thotë se mes të dyve është diskutuar për luftën e përbashkët kundër terrorizmit e ekstremizmit, pandeminë e Covid-19 dhe mbështetjen për Shqipërinë në procesin e negociatave.

“Sapo pata një videokonferencë me kryeministrin e Shqipërisë dhe kryesuesin e Zyrës së OSBE-së, Edi Rama, për luftën e përbashkët kundër terrorizmit dhe ekstremizmit, pandemisë së Covid-19 dhe mbështetjes për Shqipërinë në procesin e negociatave. BE-ja do të plotësohet kur të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor do t’i bashkohen asaj”, shkruan Kurz. /tvklan.al


Të ngjashme