Rama: Votën e 2017-ës nuk e luan topi e jo më Luli

Rama: Votën e 2017-ës nuk e luan topi e jo më Luli

19:49 15/03/2019

“Bashkia që duam” e çoi këtë fundjavë Edi Ramën në Berat. Duke folur për protestat e opozitës, Rama i siguron që vota e 2017-s nuk preket, sikurse sipas tij nuk kanë shans të prekin asnjë fije floku të shumicës.

Sipas kryeministrit protestat e opozitës dëmtojnë imazhin e vendit dhe si pasoje dhe ekonomitë e qyteteve si Berati ku turizmi është motori kryesor i të ardhurave.

Ironizon akuzat e 2 kryetarëve të opozitës për blerje të votave, ndërsa garanton se në zgjedhjet lokale do të mund të marrin drejtimin edhe të 3 bashkive të këtij qarku që aktualisht drejtohen nga opozita.

Gjatë paradites Rama ishte dhe në Universitetin Bujqësor të Kamzës të cilit qeveria i ka akorduar 1 mln Euro për ndërtimin e një ferme didaktike që sipas Kryeministrit do të shërbejë jo vetëm për praktikat universitare, por dhe si burim të ardhurash.

Tv KlanGrupi
LAJMET
Të ngjashme

Grupi