Rangnick bëhet trajner i Manchester UTD


Rangnick bëhet trajner i Manchester UTD

19:00 29/11/2021

Gjermani do të ta drejtojë deri në fund të sezonit

RRalf Rangnick është emëruar trajneri i Manchester United deri në fund të sezonit një rol që u mbulua për pak kohë nga Michael Carrick.

63-vjeçari gjerman u zyrtarizua këtë të hënë dhe pas përfundimit të kësaj përvoje do të vijojë si këshilltar në klubin anglez.

Rangnick ka një përvojë gati 40-vjeçare si trajner, një karrierë që e nisi shumë herët në 1983. Ai ka drejtuar ekipe si Shtutgari, Hanoveri, Shalke, Hofenhajm apo Lajpcig.

Tv Klan
Të ngjashme